| mihaivelicu a întrebat:

M-am înscris anul trecut la facultate dar nu m-am dus la niciun curs sau examen de atunci, însā am beneficiat de pensia de urmas fiindca tata e decedat si daca am fost înscris la facultate pentru primul an, am primit pensia. Daca ar fi sa depun declaratie pentru pensia si anul asta, mai primesc pensia? Sau ce se intampla mai exact daca poate nu mai sunt înscris la facultate?

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Pai nu o mai primesti daca nu mai esti student. Contractul de scolarizare la facultate se semneaza in fiecare an deci tu daca nu te duci sa semnezi anul asta automat nu mai esti student. Si nu iti cere nimeni banii inapoi stai linistit

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se va investiga si s-ar putea sa ti se ceara toti banii inapoi, odata ce esti exmatriculat din facultate din cauza absentelor.