| IoanaXxxxx a întrebat:

M-am inscris la o alta scoala acum in clasa a 7 a si vreau sa spun ca in clasa a 5 a am avut premiul de excelenta iar in clasa a 6 a am scazut mult la invatatura ajungand la ultima mentiune. Vreau sa va intreb daca am sanse ca la noua scoala sa am note mai mari, sa o iau de la inceput..sau sa le fac o impresie buna profiilor.voi ce ziceti?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Eu cred ca esti cam confuza. Trebuie doar sa inveti.

| luliluli a răspuns:

Cu siguranta da. Dar nu va fi usor. Trebuia sa te pregatesti la fiecare ora... elevii buni din clasa vor fi deja cunoscuti de profesori. Atentie sa nu fii nepregatita la vreo disciplina. prima nota conteaza foarte mult!

| ali7777777 a răspuns:

Daca o sa fi mereu pregatita si le faci impresie buna profesorilor o sa ei note mari.