| Elial a întrebat:

M-am saturat:de tot ce inseamna fete/baieti femei/barbati, oameni, orice, nu mai pot auzi nimic in jurul meu,. am auzit prea mult despre mine, prea multe si mi-a ajuns. Nu suport felul in care arat, plus ca mai imi zic si altii ca vaii cum arati. Singura mea speranta este Dumnezeu, in acest moment. Va rog ajutati-ma si pls fara bateri de joc ca nici eu nu mi-am batut joc de voi.

Răspuns Câştigător
| JustMusic a răspuns:

Invata sa te apreciezi singura, in primul rand, nu lua in seama tot ce zic colegi tai, invata sa auzi doar ce iti place, da e adevart ca esti cam slabuta, dar ni sincer nu mi s-a parut ca esti urata de loc, esti o fata frumoasa.Ca baieti din calsa de la tine sunt nesimtiti si nu te apreciaza lasa-i sa traiasca in lumea lor, ignori, sua mai bine lae joculs avezi cum te las ain pace, eu sunt grasa si am fost mereu, dar nu ma dernjat niciodata ceea ce au zis rau despre mine alte persoane, asa am fost educata sa nu iau in seama jignirile.Cel mai important e sa te respecti si sa te iubesti tu singura, mai sunt persoane extrem de slape pe lume asta care se plang.Acum raspunde-mi tu era mai bine sa nu ai o mana, sau sa nu poti merge, sa nu vezi, sunt atate boli, atade persoane handicapate fizic si care au gasit puterea sa mearg ainainte si tu, tu care ai 2 mani, 2 picioare o fata frumoasa esti necajita ca ai cateva kg in minus? Nu-ti pierde timpul cu persoane care nu te accepta si incearca sa ti-l petreci cu persoane care adora prezenta ta.Cat depre kg incearca sa faci un sport care ajuta la dezvoltarea muschilor, sportul te poate ajuta si sa iei in masa musculara daca manci de cate ori te fome si te tii de el, si ajuta la salbit daca te abtii de la mancare.
La inaltime e foarte bine sa fi inalta, o fata care e inalta poate sa intre undeva la modeling, dar una care are 1, 50 nu poate, eu cu inaltime avem oproblema mi se pare ca sunt anormala findca toate fetel e din calsa mae eru mici, eram mai inalta si decat baieti { la 16 ani am 1, 82} de cant sunt la liceu am vazut ca exista fete inalte si orce hai na vine altfel pe ele.
Nu mai andi rau despre tine si ignora personele car enu te iubesc, fi tu insati, aceptate asa cum esti fiecare dintre noi avem calaitati si defecte.

11 răspunsuri:
| ioana996 a răspuns:

Ella nimeni nu isi bate joc de tine pe acest site.Noi cu totii ne aflam aici pentru a-ti da anumite sfaturi si sa te ajutam fiecare dintre noi cum putem.Parerea mea este in felul urmator din cate am inteles eu una esti o persoana care pune foarte mult suflet chiar si la rautatile celor din jurul tau (sfatul meu este sa ii lasi in pace ca si cum nu ar exista ca si daca spun ceva rau sau urat despre tine demonstreaza doar ca respira aerul de pe planeta degeaba).Da stiu acum imi vei spune ca toata lumea iti da acelasi sfat sa nu ii bagi in seama si ca nu este asa de usor prec pare iar eu iti voi da un exemplu mai concret:crezi ca esti singura de pe lume care se simte in asa fel? crezi ca esti singura care a fost tratata astfel?(adica sa fim seriosi uitate la mine sunt in clasa a 11 si totusi exista anumite pers care fac glume proaste pe seama ta si intr-adevar la inceput chiar ma calcau pe nervi si chiar voiam sa-i bat ) dar mi-am revenit la realitate si am zis ca sincer nu merita osteneala ca nu as rezolva nimic cu asta.Asa si tu pui prea mult suflet in toata aceasta chestie plus ca ai specificat ca nu suporti felul in care arati! deci daca tu nu suporti de ce ar trebui sa suporte alti? vezi aici gresesti si tu foarte mult cu bune si cu rele tu esti tu si nu poti fi inlocuita asa ca nu te mai desconsidera singura parerea mea.

| eusicumine_4355 a răspuns:

"no arms no legs no worries" cauta pe google fraza, si dai click pe primul videoclip, dupa aia uitate in oglinda si mai spune cat de grea e viata pentru tine

| AtateaConditii a răspuns:

happySpernata moare ultima,nu conteaza cum arati in exterior ci in interior, daca tu te consideri frumoasa asa o sa fii crede-ma.Fa-i pe cei din jurul tau sa se simta bine in prezenta ta, nu-i plictisi, fa glume, vorbeste cu ei.

| DozeCuVisse a răspuns (pentru AtateaConditii):

Lulu esti cumva din valcea?

| AtateaConditii a răspuns (pentru DozeCuVisse):

NU,de ce?

| DozeCuVisse a răspuns (pentru AtateaConditii):

Am o prietena cu porecla LuLu si credeam ca poate din intamplaree...Esti ea! Scuze de deranj! happy

| TreiSurori a răspuns:

Bateri de joc sau batai de joc?
In fine,incearca sa te schimbi inainte pe tine. Iubeste-te pe tine ca sa te iubeasca, la randul lor, altii happy.

Nu stiu exact ce ti s-a intamplat dar presupun ca cineva te-a tradat/mintit/inselat. Tot ce pot spune e sa incerci sa fii putin mai ironic/a cu lumea, sa nu le mai dai foarte multa atentie si iubire ca isi vor batea joc.

Vai cum arati in ce sens? Esti urata sau frumoasa?
+ Incearca sa te schimbi pe tine, look-ul etc etc.

| Elial explică (pentru TreiSurori):

Nu m-a tradat nimeni...baietii din clasa m-au "jignit"...cum arat in mod urat! Eu una cred ca sunt prea inalta, prea slaba, prea urata si nu ma pot accepta asa, nu am ce sa schimb la asta.nush frate, naspa!happy

| TreiSurori a răspuns (pentru Elial):

Pai cu inaltimea nu ai ce sa faci decat incearca sa nu poti prea mult tocurile.
2. daca tu crezi ca esti prea slaba incearca sa te ingrasi cateva kilograme
3. explica-mi ce inseamna URATA.Ai cosuri, ai 3 ochi, etc?
4.Incearca sa te schimbi
5. NU MAI ASCULTA DE NIMENI, e viata ta.

| Elial explică (pentru TreiSurori):

Http://www.facebook.com/alexandra.popescu.1297 poti zice orice despre mine m-am obisnuit cu chestia asta...nu pot sa ma ingras de ex am 1.74 m si 52 de kg...mam ingrasat de la 38 la 54 si nu se vdee nu stiu ce sa mai fac!:((

| Leutzbv a răspuns:

Intr-adevar, daca ai ajuns sa spui asta despre tine singura ta speranta este Dumnezeu care te iubeste neconditionat si care se uita la inima si nu la chip. Dar, nu ai voie sa ramai in starea asta pentru ca vei ajunge depresiva, recalcitranta si nu vei vrea ajutor de la nimeni. Am fost si eu pe acolo, stiu cum este, in ce ma priveste pe mine. Eu am fost frustrat o viata intreaga din cauza ochelarilor mei grosi pentru ca am dioptrie -12 si credeam ca nu ma va lua nimeni niciodata, ca nu voi avea prieteni, ca nu ma place nimeni, ca sunt al nimanui etc. Dar cand m-am agatat de Dumnezeu am primit pacea Lui si acceptarea care face mai mult decat orice altceva pe lumea asta. Am trait 20 de ani cu frustrarea aia in inima asa ca pot spune ca te inteleg. Dar trebuie sa iesi din starea asta pentru ca-ti face rau. Succes!