| Georgia1234567890 a întrebat:

M.am taiat pe picioare si e o rana destul de urata... Cu ce crema pot sa ma dau ca sa se cicatrizeze mai repede?

3 răspunsuri:
| N1GHTMAR3 a răspuns:

Spala rana cu apa oxigenata iar apoi presara deasupra praf de sulfamida,, Baneocin''. Bandajeaz-o si va trece foarte repede. Sper ca te-am ajutat! happy

| MarianWLF a răspuns:

Crema de galbenele, stiu ca e folosita pentru fata sau cosuri, dar crema de galbenele are efect cicatrizant, am folosit-o cand am luat o cazatura urata la alergat si a ajutat foarte mult la inchiderea ranii, nu e scumpa, in farmacii gasesti cutiuta mica cu vreo 5-6 lei.

| T0T a răspuns:

Te duci la farmacie si intrebi de anticicatrizant.