| MishuCuc a întrebat:

M-am tot gandit ce rasa de caine sa-mi iau (pentru ca stau la apartament)m-am gandit la bichon (de fete, neee), huschy(is prea mari si vara mi se topesc in casa), golden r. si coker(lasa niste late prin casa da vai vai) si m-am gandit sa-mi iau boxer, e un caine pentru baieti, nu naparlesc foarte mult pentru ca au parul scurt si nu ieste un caine asa de mare. Ei ce parere aveti?

7 răspunsuri:
| lory_9422 a răspuns:

Tias sugera un ciobanesc german pentru ca boxeri is ff violenti daca nu stii sa-l dresezi

| MissL a răspuns:

Da e o idee super. am un prieten care are.
daca vrei mai gandeste-te si la un cane corso, labrador sau visla.
labradorul se ataseaza mult de tine si are niste instincte de afectiune care s-ar putea sa te uimeasca.
cane corso, poate o sa crezi ca e prea mare, si visla ce sa zic e o minunatie de faptura.
sfatul meu e ca daca tot iti iei catel sa-l iei pui :* multa bafta, si lasa un mesaj dupa ce iti iei catzelu'big grin

| ApofissPapaya a răspuns:

Boxerul este de talie medie, si este o rasa destul de activa. Este un caine loial si prietenos cu cunoscutii, si timid si rezervat cu strainii. Ai putea sa iti alegi si un beagle, dar e un caine de vanatoare si ai sa vezi cum se duc dupa fiecare miros de pe afaralaughing. Si boxerul este o alegere buna, nu sunt foarte costisitori, nu prea au probleme si nu necesita foarte multa ingrijire. De la mine e o alegere sa zicem de un 8+. Numai bine!

| johnduca a răspuns:

Schnauzer pitic...sau si-tzu. daca nu vrei mizerie.

| Roscataaa a răspuns:

Eu am bishon maltezlove struck`! Imi tine companie cand sunt singura acasaa.:e foarte atasat stapanului happy Jucaushee hee! Ptr apartamentt e bun :d! Potii sa iiti iei si un sharpeihappy!

| beautifulkiss a răspuns:

Buna boxerii sunt violenti si daca e prima oara cand ai caine atunci mai gandeste-te.
Bichonul este foarte dragut.Si in fond nu exista rase de caini pentru fete si rase de caini pentru baieti.
Sau vorba lui @L si un labrador ar fi o alegere destul de ok.
Si sa nu iti iei un Husky mai ales ca stai la apartament.
Sunt foarte activi si sunt rasfatati si au nevoie de o ingrijire speciala.Deci bichonul ramane varianta mea.Numai bine.
Eu ii ador sunt niste caini adorabili.Si nu necesita o ingrijire foarte mare(bine daca vrei sa-i lasi parul lung atunci da, trebuie sa ai mare grija). Bichonul mi se pare cel mai ok pentru apartament.

| Anduciu a răspuns:

Boxer la bloc? Cred ca glumesti.Pe langa faptul ca are nevoie de miscare, lasa par in casa de-o sa te saturi de el.Iti spun din proprie experienta.