| Sabrinutsa a întrebat:

Ma ajutati si pe mine cu un sfat?

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

Bună!
Când într-o relaţie apar deja bănuieli şi acelea par a fi adevărate, deja nu mai este în regulă. Cum a intrat fratele lui pe mess când iubitul tău nu mai avea net? Foarte ciudat! Dacă aş sta să găsesc o explicaţie, singura care mi-ar veni prin minte ar fi aia că fratele lui s-ar fi dus la altcineva... sau poate nu? Ştii, de multe ori când femeia începe să se pună pe gânduri rele, face orice să afle adevărul! Ar trebui să te duci acasă la el, (dacă nu cumva ai mai fost) şi să vezi cu ochii tăi dacă mai are net sau nu. Mai sunt încă alte 2 metode de a afla. Te informezi de la prietenii lui, sau chiar de la fratele său. Dacă nu scoţi nicio vorbă de la ei... Trebuie să-l suni pe iubitul tău şi să-i propui o întâlnire în oraş, sau unde doreşti tu, şi să puneţi cărţile pe faţă. Dacă spui că te înţelegi de minune cu el, te va asculta, şi veţi încerca amândoi să rezolvaţi problema. Spune-i tot ce te nemulţumeşte!

P. S: Dacă se dovedeşte că te înşeală, ASTA E ŞI MAI RĂU. Trebuie să pui capăt...

16 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Normal. Ce problemă ai?

| Sabrinutsa explică (pentru Neimportant):

Cred ca iubitul meu ma inseala straight face nu vreau sa fiu prea absurda, sunt de 1 an cu el, ne intelegem de minune, dar cred ca ma minte nu vreau sa cred asta, dar ma face. De vreo 2 zile imi spune ca nu are net a mai intrat la o vecina, dar aseara nu a intrat deloc si fratele lui era pe mess straight face. Nu stiu daca gandesc corect dar asta cred, vreau un sfat puppy dog eyes. Funda! :*

| AnaBejenaru a răspuns (pentru Sabrinutsa):

Pai Sabrina, este cam clar, adica si eu trec prin aceeasi situatie, si noi ine intelegeam bine, dar a intervenit monotonia si bineinteles o alta fata.Sunt mai multe semne care te ajuta sa. ti dai seama, adica :se fereste, normal ca minte, si daca il cunosti tu ar trebui sa. ti dai seama din prima, are grija mai mult de el in sensul in care uita ca mai are o prietena, se indeparteaza de tine, vorbeste din ce in ce mai putin, si cand vorbeste te simti de parca te ia la misto. Tu ar trebui sa. ti dai seama, ori trece printr. o perioada mai proasta, ori te insealastraight facehappy

| Neimportant a răspuns (pentru Sabrinutsa):

Bună!
Când într-o relaţie apar deja bănuieli şi acelea par a fi adevărate, deja nu mai este în regulă. Cum a intrat fratele lui pe mess când iubitul tău nu mai avea net? Foarte ciudat! Dacă aş sta să găsesc o explicaţie, singura care mi-ar veni prin minte ar fi aia că fratele lui s-ar fi dus la altcineva... sau poate nu? Ştii, de multe ori când femeia începe să se pună pe gânduri rele, face orice să afle adevărul! Ar trebui să te duci acasă la el, (dacă nu cumva ai mai fost) şi să vezi cu ochii tăi dacă mai are net sau nu. Mai sunt încă alte 2 metode de a afla. Te informezi de la prietenii lui, sau chiar de la fratele său. Dacă nu scoţi nicio vorbă de la ei... Trebuie să-l suni pe iubitul tău şi să-i propui o întâlnire în oraş, sau unde doreşti tu, şi să puneţi cărţile pe faţă. Dacă spui că te înţelegi de minune cu el, te va asculta, şi veţi încerca amândoi să rezolvaţi problema. Spune-i tot ce te nemulţumeşte!

P. S: Dacă se dovedeşte că te înşeală, ASTA E ŞI MAI RĂU. Trebuie să pui capăt...

| AnaBejenaru a răspuns:

Normal Sabrina, cu ce te pot ajuta?>big grin

| Sabrinutsa explică (pentru AnaBejenaru):

Cred ca iubitul meu ma inseala straight face nu vreau sa fiu prea absurda, sunt de 1 an cu el, ne intelegem de minune, dar cred ca ma minte nu vreau sa cred asta, dar ma face. De vreo 2 zile imi spune ca nu are net a mai intrat la o vecina, dar aseara nu a intrat deloc si fratele lui era pe mess straight face. Nu stiu daca gandesc corect dar asta cred, vreau un sfat puppy dog eyes. Funda! puppy dog eyes

| hideaway a răspuns:

Desigur. Ce sfat? happy

| Sabrinutsa explică (pentru hideaway):

Cred ca iubitul meu ma inseala straight face nu vreau sa fiu prea absurda, sunt de 1 an cu el, ne intelegem de minune, dar cred ca ma minte nu vreau sa cred asta, dar ma face. De vreo 2 zile imi spune ca nu are net a mai intrat la o vecina, dar aseara nu a intrat deloc si fratele lui era pe mess straight face. Nu stiu daca gandesc corect dar asta cred, vreau un sfat puppy dog eyes. Funda!

| hideaway a răspuns (pentru Sabrinutsa):

...mhmmm...
Păi, spune-i că vrei să vă întâlniţi face to face undeva (într-un parc) şi întreabă-l.

Pff...Doamne, ce idioată sunt, ş-aşa n-ar spune adevărul...
Uite nişte sfaturi, poate te ajută...
http://ganduriefemere.online-talk.net/t7-ce-faci-cand-partenerul-te-inseala
Acum, depinde de cât de mult îl iubeşti. Dacă între voi doi, încep conflicte sau... mai ştiu eu ce alte chestii, îmi pare rău să-ţi spun, dar e posibil ca voi să vă despărţiţi.
Uite, poate te ajută; 13 semne că te poate înşela.
http://www.mayra.ro/relatii/in-doi/13-semne-ca-te-inseala/
E un subiect greu...
Dar, iubitul tău a început să se comporte cu tine mai rece? Să nu mai îţi acorde atenţie? Care este comportamentul lui?

| Sabrinutsa explică (pentru hideaway):

Au fost mici certuri cauzate de niste probleme dintr-o relatie de-a mea de acum ceva timp si tot imi reproseaza, dar nu stiu ce sa mai zic:-

| hideaway a răspuns (pentru Sabrinutsa):

thinking
Ar fi bine să-l,, urmăreşti’’ fără ca el să ştie, şi să vezi unde se duce.

| Sabrinutsa explică (pentru hideaway):

Ar fi ceva straight face!

| ionut1134 a răspuns:

Tu de ce crezi ca se duce la vecina aia? sa i. o traga si mai minte si ca nu are net :l

| Sabrinutsa explică (pentru ionut1134):

Stai tu linistit ca nu i-o trage happy

| Oanaand a răspuns:

Sigur, ce sfat vrei? happy

| Sabrinutsa explică (pentru Oanaand):

Cred ca iubitul meu ma inseala straight face nu vreau sa fiu prea absurda, sunt de 1 an cu el, ne intelegem de minune, dar cred ca ma minte nu vreau sa cred asta, dar ma face. De vreo 2 zile imi spune ca nu are net a mai intrat la o vecina, dar aseara nu a intrat deloc si fratele lui era pe mess straight face. Nu stiu daca gandesc corect dar asta cred, vreau un sfat puppy dog eyes. Funda! happy

| Dovlăcell a răspuns:

Sfatul meu este să scrii întrebarea.