| blondaa_2641 a întrebat:

Ma confrunt cu acneea. ca toti adolescentii de altfel. am 14 ani, care imi poate recomanda produse bune, pe care le-ati incercat inainte, la un pret convenabil, sau modalitati care dau rezultate, dau FUNDA :X merci anticipat!

Răspuns Câştigător
| cuteandfunny a răspuns:

Pai sapunul dove e bun cel cu chestii din alea albastre pe el, clean and clear pentru puncte negre, plasturi pentru nas (daca ai cosuri pe nas), creme exfoliante

Sapun Dove -4 lei
Clen and Clear- 20 lei
Plasturi -30 lei
Masti exfoliante sau creme intre -15 lei si 30 de lei

Si e bine sa pui apa la fiert iar dupa ce ai fierto sa pui capul deasupra si sa-ti acoperi capul cu un prosop asa scoti toate impuritatile din piele iar dupa te dai pe fata cu Clean and Clear si crema hidratanta de zi -20 lei-30 lei cam atat este

1 răspuns:
| rogvaiv10 a răspuns:

Ce zici de ceaiul antiacneic de plante?
Il gasesti la plafar, este vorba de ceai de papadie, echinaceea, radacina de brusture si coada soricelului, un pliculet de echinaceea sau o jumatate de lingurita de radacina de brusture si o lingurita de papadie.Infuzia obtinuta se bea in trei transe-cu pauze de cate o ora intre ele.Se tine cura timp de trei luni, apoi se face o pauza pana anul urmator.De asemenea, este cunoscut tratamentul extern cu ceai de musetel.Se tamponeaza fata cu ceai de musetel de trei ori pe zi. Ceaiul de musetel are proprietati de curatare a fetei de sebum si impuritati, precum si cicatrizene.Sunt cateva solutii pe care le-am aflat de la un specialist in tratamente naturiste, dar mai exista o multime. Poti apela si tu la un astfel de specialist.Nu uita insa de regimul alimentar: multe legume si fructe si mai putine dulciuri, grasimi.