| MaDuTzAaAaA a întrebat:

Ma confrutn cu tipica problema a adolescentilor...cosurile.asa ca mi-am cumparat prin avon de la clear skin un gel de curatire pentru cosuri, o lotiune astrigenta pentru cosuri cu acid salcilic si un exfoliant pentru cosuri(de la pg 84). sincera sa fiu nu prea stiu daca sa le pun pe toate odata sau sa folosesc cate una pe saptamana. spuneti'mi voi ce si cum va rog... daca a mai incercat cineva tratamentul asta, a dat randament? daca da, cam in cat timp? alte trucuri ca sa scap de cosuri care ar fi? multumesc >anticipat!big grin

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Am mai scris pe TPU: fetelor, in occSau produse naturiste.ident,aproape ca nu exista AVON si Oriflame! Nu va mai luati dupa reclame! Cu cat un produs are mai multe reclame, cu atat e mai prost si merge mai prost! Sunt aproape inexistente! Sunt produse de caca.Sunt alte produse mult mai ieftine si mai bune! Incearca cu felii de rosii! Sunt astringente, si usuca cosurile.Pentru punctele negre-tarata de grau cu malai.Catifeleaza pielea, si in 2-3 zile se vad rezultatele.

2 răspunsuri:
| andreeattr a răspuns:

Am incercat si eu lotiuna pentru puncte negre si nu prea a functionat. dar de 4 zile ma dau cu un gel hidratant pentru cosuri pe la plafarm si este foarte bun si nu e scump, eu am dat pe el 7. 8 lei;-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei ^^!
Si eu am avut maari probleme cu punctele negre, cosurile.
Am incercat sa le inlatur cu tot felul de creme, solutii de la Avon...si nu numai; dar fara rezultate. Ba, mai mult unele mi-au agravat problemastraight face.
Iti recomand sa te duci la un dermatolog si sa numai cumperi produse [dupa ureche, asa cum faceam si eu]. Rezultatele nu vor aparea imediat.