| Bongeag_Nicoleta_1996 a întrebat:

Ma doare capul foarte tare, am ameteli si am momente în care simt partea stângă a capului ca mi îngheață și simt sângele cum circula.
Urmează să mă duc la doctor neurolog, dar totusi ma gândeam ca a mai pățit cineva asa si poate are idee de ce. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Da, este cauză neurologică. Poate fi o spondiloză cervicală, poate fi un blocaj circulator la creier. Un tomograf, RMN, poate descoperi problema.
Nu se vindecă, dar cu pastile se ține sub control.
Am avut asemănătoare astfel de situații.
Sănătate!

2 răspunsuri:
| litere123 a răspuns:

Cauze:lipsă de somn, stres, zgomot profund și insistent, lipsă de exerciți fizice, tras curent, statul exagerat la tv/calculator/telefon etc

| Andreeush a răspuns:

Așteaptă să vezi ce îți zice medicul înainte de a trage concluzii pripite.