| pity a întrebat:

Ma doare ficatul rau de tot de cateva zile, ce sa fac nu mai suport?

9 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Du-te la doctor! nu mai sta asa... poate fii ceva grav.

| Marry:X a răspuns:

Buna.Asa a patit si o prietena. Eu zic sa te duci sa faci niste analize de sange, sa duci tu si niste treaba mare pe la analizehee hee ca s-ar putea sa ai parazitul giardia si daca nu e descoperit la timp se poate chistiza, apoi provoaca ciroza hepatica si apoibig grinbatting eyelashes intelegi tubig grin.Sau s-ar putea sa fie de la bilabatting eyelashes. Important e sa te duci cat mai repede la un medic. Sanatate.Pa pa

| totata a răspuns:

Du-te la un doctor...sau afla care e cauza durerii si intreaba farmacistul ce ai putea sa iei, oricum cea mai buna solutie e sa mergi la doctor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Mergi de urgență la medicul de familie pentru analize de sânge (T. G. O. și T. G. P. în special), un ecograf abdominal 3D, trimitere la un medic specialist (internist) pentru un diagnostic diferențial și instituirea cât mai repede a unui tratament corespunzător afecțiunii.
Nu este de glumit cu ficatul deoarece este laboratorul organismului. Posibil să intereseze și alte organe de lângă el.
Evită consumul de grăsimi de orice fel, alcoolul, tutunul.
Sănătate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ficatul nu doare, daca va referiti la o anumita zona din regiunea ficatului poate fi de la vezica biliara sau reglexe de la colon, cel mai adesea a doua varianta, constipatia si diareea in bolile colonice dau asemenea efecte ), sau o vertebra (ati carat ati ridicat ), poate fi si un junghi intercostal, prima grije analize de colon nu de ficat si o radiografie de coloana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Revin durerile de ficat sunt reflexe de la colon, asta pentru ca am primit stupid chiar doua, iar eu nu vad stupizenia aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la medic big grin ce mai ajteptzi sadconfused/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paii...eu am intrat de fapt aici sa vad ce este si nu am crezut ca o sa gasesc
in fine este de fapt de la carat sau poate fi o boala de la ficat ti se poate subtia vocea

nu e neaparat sa te duci la doctor

e un mic junghi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trage reaku si u o laba scurta si asculta o melodie dea regelui Florin Salam sitzi va trecewinkinglaughinglaughinghee hee