| Alex_2741 a întrebat:

Ma intorc la o intrebare care am pus-o mai demult. Deci mi-au placut cei care mi-ati raspuns la intrebarea referitoare cu "eu nu sunt un baiat de bani gata"

Vreau sa va multumesc celor care mi-ati raspuns. si vreau sa spun ca daca toate ar gandii asa ar fi OK. dar unele fete mai gandesc asa "aa pai eu nu ii caut pe aia care au bani ii caut pe aia care sa ma iubeasca nu vreau banii lui" sincer am dat de fete din astea care imi spuneau ce am zis mai sus si pe urma le vedeam agatate numai de cei care avea parintii cu un restaurant sau magazine happy eu zic ...ca nu e bine sa minti. Cel mai bine spui adevaru si e mai bine decat o minciuna. Pentru ca o minciuna poate durea cateodata. Stiu din proprie experienta. Ceea ce vreau sa spun este ca, Voi fetele nu ar trebui sa iubiti portofelul ci sufletu si inima baiatului. Seara buna kiss

Răspuns Câştigător
| Drauzy a răspuns:

Ehehehe... acum la moda sa poarta stilul pitzipoanca si stilul cocalar. cum ai vrea ca fetele sa fie cum erau inainte cand ele au modele in cartier sau la tv care zi de zi prin pub-uri, discoteci, umbland cu masina x (care trebuie sa aiba o marca mai de prestigiu fireste). Cum ar putea sa stea langa un "coate goale" (fac referire la un baiat simplu care nu are o situatie materiala excelenta ) cand ea vrea plimbata in mall si alte chestii din astea.
Cum ar fi daca ar fi de varsta cu tine? Nu ar da bine - trebuie vlajgani de la 20-... cand nici macar nu au facut 18 ani si au niste aere de.de parca ar fi MADONA, SHAKIRA, BEYONCE si restul. Acuma majoritatea umbla din interes pe vreme de criza (n-are taticu bani, dar lasa ca are "ubitu" angry )
De stilu coca nu mai zic ca nu face parte din subiectul nostru.

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Foarte frumos ce ai spus. E adevarat ca in ziua de azi predomina superficialitatea. Si asta se aplica atat la fete cat si la baieti. Ma bucur cand gasesc pe cineva care are un set de valori frumos. Eu sunt un fan al adevarului. Prefer o persoana care se comporta fata de mine natural. Prefer persoane sincere si deschise. Urasc ipocrizia.

| aquila_4553 a răspuns:

E foarte dragut ce ai scris mai sus. dar din cate am vazut in ziua de azi baietii batjocoresc mai mult fetele decat invers. Bineintesc ca mai sunt si fete care cauta baieti care sa le plimbe cu masina sau sa le faca toata capriciile. dar am intalnit mai rar. poate traiesc eu in altc colt de lume.Succes la cautat fete care meritahappy

| nodeerskulls a răspuns:

Nu e vorba de minciuna, ci de vanitate personala.
Unele fete se simt "mai iubite" la o cina romantica scumpa, si cu un inel si mai scump pe deget. Vezi tu, este un instinct primar al femeii de a se agata de cei cu bani - vrea sa-si vada viitorul asigurat.
Aaa, asta pe langa faptul ca fetele/femeile din ziua de azi vad iubirea prin prisma banilor si cadourilor. Un caodu mic, dar gandit bine nu mai e bun pentru ele. Cat mai opulent si mai scump, ca altfel nu le iubeste.

Superficialitatea este la moda, nu stiai? Mi se face un pic sila. Dar doar un pic. Astfel de specimene autohtone sunt omniprezente, am devenit imuna.

Răspuns utilizator avertizat
| Alex_2741 explică:

Thx Aquila happy ai dreptate nu zic nu. dar eu ma refeream la fetehappy. Orikum acum depinde si unde stai tu"traiesti". eu sunt din sud.

| Alex_2741 explică:

Foarte bine Simona imi place cum gandesti happy

| Alex_2741 explică:

Frumos spus Bacemi adevarul este ca nu suport prefacutii si avutii. am prieten care il consideram unu din cei 2 mai buni prieteni ai mei. acu e sters cu buretele. aici pot sa ii raspund si lui @aquila la ce a zis. El (prietenu ala) e genu de baiat care sta cu o fata doar de distractie. mama lui tata-l lui au bani ii place sa distreze sa imbete sa bea fara masura happy eu zic ca nu este frumos asa

| Alex_2741 explică:

Ai foarte mare dreptate Drauzy happy ca si ceilalti de asemenea happy nu fiti suparati de fundatongue v-am dat punctehee hee

| Alex_2741 explică:

NaTo ai spart gheata prostimiistraight face. cel mai prost raspuns pe care puteam s il am straight face.

| alinaiiiioana a răspuns:

Baii in primul rand nu toate fetele sunt asa esti tu mai fraier si te uiti la cele care nu trebuie... daca tu te astepti de la fete cu 90-60-90 silicoane si fund bombat sa se uite la tine cand s-ar putea uita la niste baaieti poate mult mai frumosi cu bani destepti si care lor le plac n-am ce sa iti fac mai bine uitate tu la fetele bune de tinewinking si unele care au barbati cu bani poate au facut-o din dragoste si nu pentru bani da cum sa intelegi tu straight face eu te-as crede ca eti asa de dulce daca ai fi si tu cu una saraca lipita si nu sa arate ca beyonce

| Simonaa166 a răspuns:

Mie cand imi place un baiat
Nu ma uit la banii, restaurantele, maisinile care le au parintii acestora
Eu fac cum ai spus tu acolo.
Inima intai.si sufletu.