| Lora1 a întrebat:

Ma.m saturat! sad sa fiu luata drept o proasta! sad am un baiat in clasa care nu ma lasa in pace mereu imi face ceva rau! azi de exemplu ma.m lovit de multe ori si m.a murdarit pe haina! In fiecare zi face asa ba chiar int.ro zi mi-a zis; ce imi place sa imi bat joc de tine sad ma.m saturat sa imi faca asa! uneori de nervi il bat dar el nu se cumentieste.....nu e mereu asa uneori vorbimi si de chestii importane infine suntem prieteni as vrea sa nu pot sa il bag in seama dar el se straba la mine iar eu il insult cum pot mai rau mai e si o problema sta in fata mea si mereu se intoarce la banca! HELPPPPP ce trebuie sa fac sa ma lase in pace? E genul ala de baiat care isi bate joc de toate fetele si prin saruturi dar si prin lovire. FUNDAAAAAAAAA!

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Gaseste pe cineva care sa-l faca sa inteleaga ca nu e el buricul pamantului

| UbexFlo a răspuns:

O intrebare: In ce clasa esti? Conteaza si asta pentru ca daca esti in generala se poate rezolva cu dirigintele si parintii tai si ai baiatului dar daca esti la liceu comportamentul aluia deja e deviat rau de tot si nu mai ai ce-i facehappy

| Lora1 explică (pentru UbexFlo):

Sunt la liceu in clasa 9 big grin

| UbexFlo a răspuns (pentru Lora1):

OMFG, si dirigintele stie ce se intampla in clasa vostra? Baiatul ala trebuie reeducat.

| Lora1 explică (pentru UbexFlo):

Nu...diriginta nu site nimic din chestiia asta!

| XByancaElenaX a răspuns:

Ai tu o slabiciune pe care el ti-a aflat-o. E cam greu sa opresti asa ceva odata ce a inceput. Ai grija sa nu devina un fenomen general si sa inceapa toti sa te necajeasca.
Incearca sa-l ignori si daca nu merge, incearca sa te porti prieteneste cu el. Daca iti da una peste umar, tu bate-l prieteneste pe spate si ia-o drept o gluma. Zambeste-i si nu-l lasa sa vada ca te streseaza.
.fa-ti prieteni asa buni incat sa iti ia apararea, nu o sa mai aiba tupeu
Daca tot te enerveaza vorbeste cu cineva sa il bata sau spune-i dirigintei in particular trebuie sa se ia masuri!

| Dariusuu a răspuns:

Clar e obsedat.

Cred ca duce lipsa de o viata sociala.

De ce nu vorbesti cu diriginta, dirigintele sau ce ai.

S-au de ce nu chemi pe un parinte la scoala?

Iti garantez ca va inceta. Nu iti fie rusine sa faci asta, e normal ca un parinte sa iti ia apararea.

Toate cele bune!

| Lora1 explică (pentru Dariusuu):

Sti....nu cred ca ar fi o idee buna am mai incercat anul trecut asa si au ras toti de mine....sunt in clasa trebuie sa ma apar singura!

| Dariusuu a răspuns:

De ce nu i spui dirigintei?

Clar e obsedat.

Sau cel mai bine ar fi sa le ceri ajutorul parintilor. De ce nu?

Clar trebuie sa inceteze.

Vorbeste cu parinti tai, sau vorbeste cu diriginta /dirigentele sa vb cu el.

Daca nu iei atitudine viata face ce vrea din tine.

Numai bine

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Nu trebuie să îi mai acorzi atenție
Cu cât îi oferi mai multă atenție cu atât face mai rău și nu mai arăta că ești afectată că asta urmărește toată lumea.

| Crucia a răspuns:

Lasa-l în pacea lui happy. Nu-l băga în seamă, că dacă ceilalţi îi dă atenţie, el va continua şi va face din ce în ce mai rău. Dacă nu îl 'tentezi' ( Adică să nu-i răspunzi cu aceaşi monedă ), el la un moment dat se va plictisi, şi te va lăsa în pace happy.
Baftă! :-].

| Annonnymous a răspuns:

Incearca sati bati joc si tu de el,incearca si vorbesti in asa fel sal doara, sa se simta un natarau, spune-i ca persoana care loveste o femeie ucide pentru mereu in sine faptul ca este barbat, de fapt asa si este, este cel mai milog lucru pe care il poate face un barbat!

| razvi177 a răspuns:

Obsedatlaughing) sau ori ii place asa de mult de u incat ar face orice sa il bagi si pe el um pic in seama happy cine stie thinking incearca sa il tratezi cu indiferenta nu ii raspunde la ceea ce face el ca de asta tot continua sa faca asabig grin crede-ma happy

| dyanam99 a răspuns:

Buna. Si unii din colegii mei ma tachineaza, dar nu exagereaza asa... Daca acest coleg sta in fata ta in primul rand roaga-o/l pe dirigitele/diriginta ta sa te mute in alta banca sau sa-l mute pe el. Chiar daca el si in ore si in pauze o sa se strambe la tine si o sa te tachineze. incearca sa nu il bagi in seama, va fi mai greu dar poate vei reusi. Sau daca nu merge nici varianta asta. nu-l jigni nici tu. vorbeste-i frumos si spune-i sa te lase in pace dar pe un ton calm si care sa il faca sa-si dea seama ca greseste si care sa ii "taie" cheful de "joaca'. Daca tu il bati ii "dai apa la moara" si el nu o sa se linisteasca. Vorbeste si cu parintii tai si incearca sa rezolvati problema.

Si mai e o vorba in popor: "Cine se tachineaza, se iubeste!". Nu cred ca e neaparat cazul tauwinking.

Sper ca ti-am fost de ajutor! Succes in rezolvarea problemei!