| RetroStyle a întrebat:

Ma pasioneaza medicina legala, exista cineva student la domeniul acesta?

4 răspunsuri:
| mannu a răspuns:

Probabil ai cam 12-13 ani laughing varsta la care lucrurile macabre ti se par "misto" -> incearca sa te duci la un centru de autopsii. sa vezi cum transeaza oamenii ca pe niste porci. te umpli de sange. trebuie sa diseci ficatul, stomacul, inima, plamanii happy sa deschizi calota craniana si sa iei creierul sa-l studiezi (are o consistenta scarboasa :-&)
-> si dupa aia vei decide daca te atrage chestia asta!

p. s. -> autopsia nu e asa de roz ca la doctor G. laughing

| RetroStyle explică:

Am 19 ani draga! si stiu in ce consta meseria aceasta!

| furcu a răspuns:

Medicina legala e banoasa, dar ca sa fii medic legist trebuie sa ai nota mare la rezi pentru ca toti se bat pe asta.

| herbalist a răspuns:

Si pe mine ma pasioneaza si voi urma dupa ce termin astia 6 ani insa daca ai de gand sa urmezi medicina te anunt ca vei face cursuri si de med legala dar din anul 3 pana atunci te multumesti cu putin adica vei face la inceput putin lucru pe un cadavruwinking bafta in continuarethumbs up