| UnunderstoodArtistHere a întrebat:

Ma plictisesc si vreau sa incep o carte.Majoritatea de varsta mea se gandesc la vampiri, fantome sau mai stiu eu ce.M-am gandit insa sa fie si putin horor...
Deci, uite ideea:povestea de viata a unei fete lasate la orfelinat pana o familie generoasa ii fera o casa si o slujba(de retinut nu o adopta).Ma gandeam insa sa fie intr-un fel de grup cu alti cativa fosti prieteni de la acel orfelinat care sa se cheme Deadly Sins.Grupul asta nu-i tocmai unul normal ca sunt un fel de asasini sau ceva de genu(la partea asta ma mai gandesc dau poate imi dati voi idei)ce lucreaza pentru o agentie cumva contra guvernului.Adica ei sunt trimisi sa faca treaba murdara cu ucisul in locul agentiel la care lucreaza fiind echipa de elita. Familia care a ajutat-o normal ca nu stie dar ei ii este data misunea de a-i asasina(ma mai gandesc si la motiv) si este intr-un fel de conflict interior si ma mai gandesc de ce parte e.Ca sa fie mai interesant,agentia la care lucreaza are o politica stricta cum ca daca refuza o misiune sunt si ei eliminati.
Pentru numele celor din grup m-am gandit la :Greed, Gluttony, Lust si Pride da habar n-am care sa fie ea.
Puteti sa imi dati o parere despre carte si poate care-i cel mai bun nume din cele patru de mai sus?

Răspuns Câştigător
| Neverwas a răspuns:

Ideea e foarte buna!
Daca nu te superi, am o sugestie: Numele alese de tine sunt foarte bune, dar ar fi mai bine sa fie cu statutul de porecle(sti ca la orfelinate numele sunt in general foarte simple).
Poti pomeni numele real al personajelor doar in trecere si in rest sa folosesti poreclele happy
In rest, ideea e destul de originala si pare o gura de aer proaspat printre atatea povesti romantice cu vampiri! happy

| UnunderstoodArtistHere explică (pentru Neverwas):

Scuze aici e greseala mea ca nu m-am exprimat clar.Numele astea sunt poreclele lor, nu numele adevaratehappy

6 răspunsuri:
| SuneteDeChitara a răspuns:

Ideea e destul de buna. Dar nu-ti fa griji pentru ca in timp ce o scrii o sa iti mai vina destule idei pe care sa le pui in practica. Mie mi se pare ca cel mai bun nume este Greed.

| dodicuta a răspuns:

E buna ideea dar parca ar fi un un film, nu o carte.Mie imi place numele Greed.

| Otils a răspuns:

Imi place ideea dar ce ar fi daca pe fata ar chema-o Jessicawinking

| UnunderstoodArtistHere explică (pentru Otils):

Jessica sa fie. Oricum nu ma hotarasem la numele real...Mersi pentru serviciu.

| KarlaKovacs a răspuns:

Mie imi place cartea ta, abia astept sa o publici.Cel mai bun nume ar fi Pride.Pa!