| StefanaAbbel123 a întrebat:

Ma poate ajuta cineva in legatura cu acneele de pe fata mea?
Imi puteti da un sfat su ce trebuie sa fac pentru a-mi disparea toate cosurile de pe fata? Nu e rau, insa sunt mici si marunte.

Răspuns Câştigător
| anonimatic a răspuns:

Iti recomand o vizita la dermatolog. Ar fi cel mai potrivit sa te ajute sa scapi de aceasta problema. Dar daca nu dispui de timpul(putin probabil) sau venitul necesar poti incerca cateva creme/solutii/masti pentru ten. Poti intreba la farmacie sau la plafar ce ar fi potrivit pentru tipul de acnee de pe fata ta si ti se va recomanda ceva cat mai potrivit. Iti pot spune din experienta proprie ca gelul Aknesol este foarte eficient. Este in jur de 10-12 lei si se gaseste la plafar. Insa este probabil sa nu functioneze la orice tip de ten.

| StefanaAbbel123 explică (pentru anonimatic):

Iti multumesc mult pentru acest raspuns. M-a ajutat enorm!

7 răspunsuri:
| FineBroAndy a răspuns:

Bună Ştefana big grin şi eu am aceeaşi problemă, însă este un remediu natural care nu-ţi cere nici bani, nici să renunţi la vreun aliment.În fiecare seară, înainte să adormi, amestecă puţină miere cu scorţişoară şi acoperă cu ea zonele afectate.De obicei dă rezultate destul de rapid :-)

| Fernando9Torres a răspuns:

Renunta la:
-Ciocolata
-Margarina
-Fast food(sau daca iti faci acasa friptura, sau orice e mai prajit)
-Coca-cola, pepsi, etc
-Inghetata.
Spalate pe fata tot la 20-30 min, si mai repede(10-15,eu cand imi aduceam aminte ma spalam)
-Du-te si intreaba la farmacie pentru sapunurii anti-acnee
-Viziteaza un dermatolog!

| Bobbye a răspuns:

Iti recomand o crema care se numeste 'Stop acnee' de la Gerovital Plant.
Este foarte buna si este si ieftina. O gasesti in farmacii.