| mihaela098 a întrebat:

Ma pot transfera de la profilul stiinte ale naturii la matematica-informatica? Acest transfer se poate face si in primul semestrul?

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Elevii de clasa a IX-a se pot transfera numai dupa primul semestru, daca media lor de admitere este cel putin egala cu media ultimului admis la specializarea la care solicita transferul.
Transferul in timpul semestrului se poate realiza numai in situatii medicale deosebite, pe baza unui aviz medical eliberat de comisia medicala judeteana, dar si in acest caz, cu respectarea conditiei de medie.
Un transfer de la un profil/ specializare la altul se poate realiza numai la sfirsitul anului scolar, si numai in cazul in care media generala este cel putin egala cu cea a ultimului promovat din clasa la care se solicita transferul. Insa si in acest caz exista o conditie suplimentara: la clasa la care se solicita transferul trebuie sa existe un loc liber.

2 răspunsuri:
| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Da! te poti transfera la ce profil vrei.

| Abcfunny a răspuns:

Sigur ...eu sunt la uman si acum am trecut la real