| Deea_8310 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu ceva? De ceva timp imi place de un baiat. Nu stiu sigur daca el ma place, desi cateodata imi zice pe mess ca avatarul meu e misto, iar cateodata, la scoala, ma priveste minute bune. Dar totusi decat o singura data m-a abordat pe mess, in rest numai eu, cu diferite chestii gen "voi ati dat test la istorie?". Ce pot face in cazul asta? Cum sa fac ca sa... iasa ceva totusi? Ms mult :*

Răspuns Câştigător
| BlacK EyeS LoVE BRoWn EyEs a răspuns:

Poi la scoala ar trebui sa vorbesti cu el macar ceva. Pe urma totul vine de la sine. Poti sa ii spui ceva de genu : Aha ieri pe mess ai spus... Mi s-a parut interesant... Si chestii dinaste. Stiu ca pare greu, dar daca nu o faci acum vei avea impresia ca e prea tarziu. Si eu am fost in aceeasi situatie si tipul chiar s-a speriat ca eu il abordam doar pe mess. A incercat sa ma abordeze si el pe mess parca odata, dar de fiecare data cand il abordam eu astepta la scoala sa ii spun ceva mai mult decat Salu! macar Ce mai faci? Eu insa ma temeam credeam ca poate nu-mi va raspunde daca nu ma abordeaza pe mess si mai tarziu am aflat ca nici el nu vroia sa ma abordeze pentru ca nu vorbeam cu el decat pe mess si atunci nu avea siguranta aceia de care sa se agate. Cred ca acelasi lucru se intampla si cu tipul tau. De asta cred ca cea mai buna si sigura solutie de a va apropia este sa vorbesti cu el. Nu te teme cand vorbsti fata in fata cu un baiat cel putin 80% este mult mai apropiat.
Ciao Baw! Cu tupeu! Mai mult decat un pupic nici nu-ti poate da dupa o fraza laughing

10 răspunsuri:
| Artemiss a răspuns:

Buna
Poate e timid.Incearca sa il cunosti mai bine, gaseste diferite pretexte pentru a te apropia de el... Daca ai spus ca se uita la tine insistent, priveste-l si tu si strecoara un zambet...
Vorbeste cu el pe mess daca ai zis ca ai id-ul lui...si gaseste subiecte mai captivante, nu testul la istorie.
Hai ca nu e greu.Succes

| Alecsandraa a răspuns:

Eu zis ca ar trebui sa il acaparezi putinhee hee. Mie nu-mi prea place treaba asta pe mess, mai bine e fata-n fata. Ei, uneori e bine si pe mess happy. Baga-te in seama cu el, cu chestii de genu : "Cat ai stat cel mai mult cu o fata?", "Ce semnifica iubirea pentru tine?" etc[ adica chestii legate de iubire, sau nu neaparat... ] sau pur si simplu cu chestii legate de scoala, si dupa aceea, pastreaza cateva moment de reculegere, in care sa va priviti unul pe altul. Retrage`te usor. si sa ai un suras pe buze si priveste`l cu coada ochiului love struck. Apoi totul vine de la sine, incetul cu incetul. smug love struck

| adelutza_9680 a răspuns:

Poate este timid.Incearca sa il cunosti si sa il abordezi.Aratai ca iti place de el si incearca sa ii arati ca simti ceva pentru el. Daca nu are curajul sa faca primul pas, atunci fal tu.Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ii place de tine sigur, intreaba-l tu daca el nu indrazneste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceiasi situatie ca tine mie imi este frica sa fiu refuzata dar mie foarte drag de tip nu stiu ce sa fac nu ma pot da batuta atat de usor o rezolv eu cumva si pe asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa vb cu el si sa ii spui ce simti poate si el simte acelasi lucru.SUCCES

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arunca-i cateod\ata o privire mai,, ucigatoare'' si vei vedea ca o sa vrea sa vb cu tine si mai mult si mai mult te pup succes pa pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt in aceas situatie exact asa mi se intampa si mie. dar in plus e o fata care cand incerc sa-l abordez si nu aude ii spune repede ea si uneori cand ma duc la el vine si ea si-l abordeaza. dar baiatu nu are ca o place mai mult decat pare ca ma place pe mine dar fata aia e o curva dobitoaca

| marioas a răspuns:

Dee, draga.Eu zic ca tu cam insistisi si unora nu le place, ia fii tu un pic mai indiferenta si ai sa vezi ce efect are. Binenteles ca cineva trebuie sa faca primul pas, dar de ce sa nu-l faca el? Eu sunt baiat si drept sa-ti spun nu-mi plac fetele care agata. Sper sa nu fie ca mine, dar macar incearca o saptamana sa-l ignori si apoi poti sa intri in actiune, ca sigur nu este ca mine. Poate dyanady are dreptate si e timid ceea ce nu prea cred! BAFTA!

| flory_2293 a răspuns:

Si eu sunt in aceiasi situatie dar de fapt. tipu' stie ca il plac fiindca i-am spus in fata dar vreau ca si el sa ma placa. el a spus ca nu i-a placut niciodata de mine dar e cam ofticos de fel si nu recunoaste si de fapt nu vreau o relatie vreau doar sa ne placem unul pe altul de la distanta... ajutati-ma please!