| Băă_Mădutssa_1998 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu niste statusuri va rog? puppy dog eyes As prefera sa fie de tristete/dragoste. puppy dog eyes
Multumesc frumos! :*

3 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Uite aici :
Poate că am plecat de lângă tine, dar din inima ta nu!
Tot ce-mi doresc, realizez ca nu mi se cuvine. Tot ce imi doresc este sa te am din nou langa mine
Și-mi amintesc de noi, de tine, de zilele în care totul mergea bine
Și cândva, într-o zi prietenii te vor întreba: De ce nu sunteți împreună dacă ea e atât de specială pentru tine?! Iar tu, scoțând fum din țigară, cu chipul mâhnit vei spune: - Am fost un prost și am pierdut-o!
Am si acum pe telefon un mesaj de la tine, in care imi spui ca ma iubesti si ca ti-e dor de mine!
Sper sa iti fie dor de mine cand ma asculti.Cand te gandesti la noi sa nu poti sa ma uiti
Cu totii facem greseli, pana si cei pe care ii iubim. Ce faci cand inima iti striga neincetat sa il suni? sa il cauti? sa il vezi? Ce faci cand inima ta tanjeste dupa jumatatea ei?
Sunt in punctul in care nu te mai pot intelege, Te rog intelege intre noi de fapt nu merge, Si nici unul din noi nu poate sa o nege
Doar iubirea le vindecă pe toate, dar moare şi ea când inima nu mai poate
Şi după câteva luni poate mă vei suna, să vezi că am rămas fata ce mereu te aştepta
Stii momentul ala cand, simti ca esti mort insa tot respiri? Esti constienta ca e imposibil, insa numai gandul sa renunti te omoara!
Sunt rani pe care timpul nu le vindeca, dar cu care putem invata sa traim
De data asta simt că nu mai pot. E foarte simplu vreau să ies din joc.
Eşti nevoit să strângi din dinţi, să fii rece Când vezi că în jurul tău nimeni nu te inţelege
Tot ce-mi doresc, realizez ca nu mi se cuvine. Tot ce imi doresc este sa te am din nou langa mine
Și-mi amintesc de noi, de tine, de zilele în care totul mergea bine
Dacă mi-ar păsa tot ce aș simți ar fi durere
Esti pe varful unui munte azi dar maine cazi
Nu spune ca te vei schimba.Ea stie ca minti. Spune doar ca nu poti trai fara ea
După uşa asta e un alt început.Las tot aici chiar dacă a durut
Zambetul... uneori este tipatul dupa ajutor
Ai dat cu piciorul atunci când ea te-a rugat. Deși trăiai un vis frumos, l-ai ignorat!
Se grabeşte s-ajungă dincolo de ploi, dar pâna atunci mai înfruntă furtuni şi noroi
Esti doar un tanar actor plin de talente, excelezi la capitolul lipsa de sentimente
Te simţi aşa bine când cineva îţi spune "ai grijă", dar te simţi şi mai bine când auzi "o să am eu grijă de tine!
E trist sa suferi uneori dar e frumos cand dragostea te face sa zbori
Imi place mult ce sa intampla cu noi: cand viata capata un sens, cand suntem amandoi.
Aş prefera să îngheţ de frig afară în braţele tale; decât să mă încălzesc în braţele altcuiva
Asta e iubirea: incepe cu niste "fluturi" in stomac, dupa iti cresc aripi, ajungi sa zbori in inaltul cerului cu persoana pe care o iubesti, dar vine furtuna (gelozie, posesivitate, minciuni, infidelitate) si parca deodata te ratacesti, ii scapi mana si nu-l mai regasesti si atunci aripile se usuca, cad si odata cu ele cadem si noi
Faci parte din viata mea asa cum stelele fac parte din Univers
Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul!
Cel mai dureros sentiment este atunci cand iubesti pe cineva si aceea persoana nu isi da seama
Dragostea îi face pe oameni să se simtă egali
Cam atat. Sper sa iti placa macar unul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

8==================================>
For iu.