| anonim_4396 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu un model de test la engleza, pentru admiterea in licee? Multumesc.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.
De ce nu incerci la biblioteca centrala de la tine din localitate, acolo sunt o multitudine de teste pentru tine.
Mult succes.
Pa, pa.

| andreutz a răspuns:

Avansati sau incepatori?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ai de ce sa-ti faci griji pentru ca sunt chiar usoare testele alea.Si eu mi-am facut griji degeaba acum 3 anihappy
Poti sa stai linistita. Le trece aproape toata lumea.
Model.habar nu am de undethinking

| J7anine a răspuns:

Http://www.english-test.net/
http://www.easyenglish.com/
http://www.world-english.org/
www.dialang.org
te poti juca pentru inceput pe site-urile astea. cred iti vor folosi. si mai poti cauta cu google - english tests.
daca ai cunostintele de baza nu cred ca vei intampina probleme.
mai poti suna la secretariatul liceului respectiv si sa intrebi ce anume sa pregatesti pentru examen. that should work;)
good luck!

| viorel2c a răspuns:

Http://www.didactic.ro/? cid=disciplina&did=2&what=planuri&type=1&pagina=&cls=&cls=8

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc

| vlad838 a răspuns:

Si eu trebuie sa dau test maine, am sunat la secretariat in timpul saptamanii, dar nu raspunde
nimeni. Si as vrea sa stiu daca trebuie sa invat timpurile(le folosesc corect pe toate, doar ca nu stiu cum se numeste fiecare) si ma gandesc sa nu ne dea de completat si sa spuna : Completati cu present perfect continous si inca ceva de exemplu. Daca mi-ar putea scrie cineva pe mail(vladandrei83@yahoo.com) daca trebuie sa invat si denumirile as fi recunoscator.Pentru ca la scoala nu prea ne-au zis chiar atat de mult.
Mersi mult!