| Paracetamol_6023 a întrebat:

Ma scuzati intrebarea unei prietene n-are cont:

Heii`TPU. Mentionez sa va zic ca`s in clasa. IV si maine aam tezt la mate` adevarul este ca`s ff buna la mate, dar am in casa mii de culegeri cu probleme dar vreau sa-mi dati si mie niste perobleme din astea mai grele a rezolv pentru maine sa iau macar un 9.8 ca ne da probleme din astea grele cum ar fi una:

o gramajioara - 2600 pietricele
2 elevi se joaca :
-fiecare ia pe rand un nr de pietricele cel putin egal cu 6 si cel mult egal cu 17
- pierde cel care nu mai poate lua pietricele
? cine va castiga indiferent de miscarile adversarului

bine acum nu vreau sa ma ajutati la problema asta dar dna ne-a zis ca probleme de genu` asta ne da

Va rog frumos un site sau de preferat chiar sa scrieti voi continutul unor probleme de gen din astea mai grele, iar eu le rezolv e caiet

Ajutati-ma va rog ca sa iau maine nota mare!
O sa ma spanzur daca eu mai putin de 9.5

3 răspunsuri:
| Nutemaiholbadarling a răspuns:

Tu in a 4 dai tezalaughing)laughing)? nu se scrie aVI-a?

| dedebt a răspuns:

Te spanzuri daca iei m.ai putin de 9.5 si ai zis ca vrei macar un 9. =)
In clasa a 4a stiu eu ca sunt calificative. thinking
Nu note... blushing
Sau poate ma insel dar la mine asa e.
Si sunt a 7a. b-)
laughing)))))
wau.

| Usagiii98 a răspuns:

Mie mi s-au parut mereu o pierdere de timp problemele astea complicate. Daca va da numai probleme de aceste gen, atunci nu prea conteaza ce nota iei. Daca Nu vrei sa te faci matematician laughing este important sa stii doar lucrurile esentiale.