| nobody_9468 a întrebat:

Ma simt ca naiba.Intodeauna mi-a fost teama de singuratatestraight face. In fine...asta nu mai are importanta, deja m-am obisnuit sa sufar.
Daca cineva face facultatea in Romania si vrea sa dea masterul in alta tara va trebui sa stea mult timp plecat? Sau doar cat va da examenele?
De fapt ce este masterul asta? Sa-si ia diploma intr-un anumit domeniu?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca faci masterul in strainatate, inseamna ca stai pe toata durata studiilor. Nu e "fara frecventa", ca sa te duci doar la examene.
Depinde in ce domeniu ai terminat. Spre exemplu, daca termini ceva tehnic, iesi SUBinginer si abia dupa master ai titlul de inginer. Masterul e o diploma in plus, pentru aprofundarea meseriei, dar care se cere din ce in ce mai mult...