| Spinoasa a întrebat:

Ma simt foarte naspa...am hemoroizi de la 13 ani acum am 16.Va rog din suflet daca puteti sa ma ajutati cu un sfat, pot fi eliminati fara operatie? Am fost cu mama la doctor dar nu mi-a prescris nimic, nu ii mai suport pur si simplucryingScuzati categoria

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut...Nu stiu despre ce vorba (ai putea sa imi trimiti un mesaj privat), oricum suna oribil x_X, dar te poti consilia pe plan emotional daca vrei.Nu trebuie sa te simti inferioara, esti tot un om.Esti valoroasa, trebuie sa lupti in continuare si sa fii optimista! Bafta! Anul 2011 iti poate aduce insanatosirea daca speri! Bafta!

| anad a răspuns:

Http://hemoroizi.info/ un articol foarte util cu informatii care chiar ajuta!

| Alexandra_1264 a răspuns:

Mama mea este doctor si iti recomanda sa faci bai locale cu ceai de coada soricelului si taratze de grau si de introdus supozitoare "Hemorzom" cate unul seara timp de o luna de zile.si nu manca produse condimentate, dar trebuie sa consumi iaurt natural de preferat facut in casa nu din alimentara. Daca ai nevoie de mai multe informatii imi poti trimite intr-un mesaj privat id`ul tau.:*

| staysmart a răspuns:

Uite niste sfaturi care te pot ajuta:
http://hemoroizi.org/7-metode-de-a-preveni-hemoroizii

Apoi, poate discutia cu doctorul nu a fost OK, uite ce ar trebui sa contina: http://hemoroizi.org/hemoroizi-discutia-cu-doctorul

Esti foarte tanara sa ai hemoroizi, pe bune. Care sunt obiceiurile tale alimentare, poate de acolo ar trebui sa incepi?