| Alex2126 a întrebat:

Mă simt foarte nașpa,parcă mă doare sufletul,nu știu cum să explic exact dar am o durere fizică așa cumva,mă simt foarte low. Am nevoie de afecțiune dar nu am de la cine să o primesc,de o vorba bună,de o îmbrățișare. Imi iau în brațe perina,plușul,plapuma … și nici astea nu mă mai ajută,îmi vine să plâng dar nu pot și nu am cu cine să vorbesc și să mă mai simt confortabil și să știu ca nu spune altcuiva și să mă ajute.
Ai mei mă jignesc,ba spun ca o sa fiu de succes, ba ca sunt handicapat, idiot, retardat.
Când mă trezesc doar merg să îi salut sau așa și direct mă jignesc deși nu am făcut absolut nimic,doar m-am trezit "iară te-ai trezit" "mă termini zilnic", "iară ai venit" și tot felul de replici care deși nu arăt, mă dor. Nu mai pot efectiv deja și am ajuns să îi jignesc înapoi și eu dar pe mine tot nu mă ajută cu nimic, tot sufăr și nu prea știu ce pot face.
Mă ascund de ei,nu le zic ce fac,le zic "nimic", "bine", "ok" chestii de genu seci.
Am facut un cod qr pentru o mersiana care a decedat și mi-a fost dragă deși nu am cunoscut-o și a văzut mama ca fac un qr și m-a întrebat ce fac cu el iar eu i-am zis "nu știu".
Chiar nu mai stiu ce sa fac, cu cine să vorbesc, de la cine sa iau afecțiune, mă consum foarte mult și simt ca ma distrug singur

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dar ceva serios de munca de ce nu-ti iei?
in felul asta ai ocazia sa-ti schimbi viitorul, sa scapi de depresia in care te arunci si inveti o meserie, faci ceva util cu viata ta, ca taiatul frunzelor la caini este pentru alde pierde-vara.
Ori pur si simplu te duci la cules de fructe, iesi din casa, faci cu o cazia asta un efort fizic placut dar care-tia duce si ceva banuti munciti de mana ta.
Evident ca parintii observa cata neglijenta si indolenta este din partea ta, cum dormi toata ziua, cum nu faci nimic cu viata ta, de aceea incearca absolut orice s ate scoata din starea asta.

| IulianaAna a răspuns:

Buna,nu te cunosc personal. Dar am sa incerc sa iti dau un sfat incat sa poti sa iti mai alini durerea. Daca vrei sa vorbim despre asta,iti dau ig ul meu fara nicio ezitare

Tu te simti "low" fiindca stresul la care te supui si descarcarile emotionale dese pot ajunge la dureri fizice,fiindca tu numai ai energia in tine incat corpul tau sa proceseze ceva,tu ai nevoie neaparat de cineva care chiar sa te inteleaga,sa te ajute si sa iti aline durerea prin care tu treci acum. Parintii tai procedeaza foarte gresit prin ceea ce fac,sa te impinga inapoi. Ei ar trebui sa discute cu tine serios despre treaba asta,fiindca te descarca pe tine psihic.
Asa am fost si eu,mereu ma simteam mai prejos decat alte persoane,imbratisam perne sa simt "afectiune" etc. Eram intr o continuaa depresie. Ceea ce am facut ca sa imi mai revin a fost sa imi iau o perioada, sa ma gandesc, la tot ce am gresit eu in parcursul vietii mele si am incercat sa caut rezolvarea la toate pas cu pas incat ca eu sa simt o alinare ca ceva a fost facut si ca am un scop pe pamantul asta.

Repet, nu iti stiu situatia exacta, eu ti am zis ceea ce am facut eu ca sa mai imi aline starile astea naspa

Peace, o sa fie bine!✌?

| Alex2126 explică (pentru IulianaAna):

Dă-mi ig

| IulianaAna a răspuns (pentru Alex2126):

@iuli14n4

| Alex2126 explică (pentru IulianaAna):

Dă-mi fllw back ca nici nu pot sa ți dau mesaj

| Alex2126 explică (pentru IulianaAna):

Dă-mi insta

| Vapaie a răspuns:

Salut dacă vrei să vorbim da mi mesaj.