| alexutza_3319 a întrebat:

Ma simt foarte singura... am avut un prieten de care m-am despartit acum ceva vreme, il iubesc mult dee tot, mie tare dor de el, dar nu pot da, m-am bagat intr-o incurcatura din care nu mai pot iesi, el nu mai vrea sa stie nimic despre mine. acum sunt cu un baiat si nu pot sa-i spun ca nu mai vreau sa fiu cu el ca nu stiu ce sa va intampla cu mine, tine mult la mine dar eu nu il pot uita pe cel dinainte, el nici nu mai vrea sa auda de mine, m-am gandit sa il sun sa ii spun ca il iubesc f mult si sa ma ierte si dupa sa iau cateva pastile sa termin cu toate nu mai suport situatia asta. ce sa fac,,,? va rog ajutati-ma ca nu mai pot...

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu fa asta,nu dispera! Stiu cat de greu iti poate fi! Asa simti tu acum, dar peste ani, vei zambi singura amintindu-ti.Gandeste-te cati oameni vor ramane plangand in urma ta(parinti,frati,surori,prieteni). Merita toti acestia pedepsiti pentru un baiat de care te-ai despartit? Esti sigura ca el va plange si va regreta-fii sigura ca nu, isi va continua netulburat viata, considerandu-te nebuna.Fii tu fata cuminte si lupta-te cu inimioara ta,incearca sa faci numai lucruri care iti plac,iesi la plimbare, vorbeste cu prietenele tale, vezi "vacanta mare" pe you tube ca sa si razi putin si continua-ti viata.Mai bine sa te vada pe strada razand si sa-i fie ciuda,decat sa faci o asemenea nebunie! Te pup,ai grija de tine si nu te descuraja, toti am iubit si am suferit ca niste caini, dar putini o recunosc...

2 răspunsuri:
| alexutza_3319 explică:

Scuze era o parte in care scria < nu pot da> era asa< nu pot da inapoi?> scuze

| 1920210898989 a răspuns:

Exista mereu varianta de a fi onesta cu persoanele respective si a le spune exact ce simti... mai ales actualului tau. e greu sa-ti raspund cand nu cunosc cum ai intrat in 'incurcatura' asta, dar daca il iubesti pe cel de dinainte si te-a iubit si el, e clar ca si lui ii este greu. in cazul in care tu ai gresit el poate inca simte ceva dar nu vrea sa fie ranit din nou... tu trebuie sa-i clarifici ca nu o vei mai face. actualului tau ii va fi greu, dar cel mai bine este ca deocamdata sa-i sugerezi sa luati o pauza. ca nu esti pregatita inca de o alta relatie. e mai bine pentru ambii. si daca nu reusesti sa-l recapeti pe fostul ar trebui sa iti iei o perioada de timp inaintea inceperii altei relatii pentru a-ti da timp sa mai uiti de el