| →ღ♥•þί†ίк•♥ღ←_5819 a întrebat:

Ma simt singura. Nu mai stiu ce sa fac...sunt derutata... Voi ce ati face in locul meu? Va rog sa raspundeti la intrebare... poate cu ajutorul vostru pot trece... va multumesc de atentie

Răspuns Câştigător
| Ana_6509 a răspuns:

Uita-te in jurul tau, incearca sa vezi dincolo de aparente si vei vedea ca nu esti singura. Daca ai sta sa te gandesti ai vedea ca de fapt sunt unele persoane in lume mult mai singure decat tine.
Deschide-ti sufletul, comunica, asculta muzica ce-ti place, danseaza, pune pret pe lucrurile marunte, analizeaza-te pe tine, mediteaza, iesi pe afara, vizioneaza o comedie alaturi de amici.Ai grija de tine!

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Si nu e frumoasa singuratatea? Nu e placut sentimentul ca ai strans atetea amintiri pe care le tii pentru tine si zambesti cand iti amintesti? Aceste amintiri si-ar pierde din puritatea lor daca le-ai spune altcuiva pentru ca ar fi patate de pareri rautacioase.Pastreaza unele lucruri pentru tine si da-ti timp sa te cunosti.Mereu suntem singuri.Doar simtitm ca suntem inconjurati de oameni care ne amagesc prin cuvinte frumoase dar adevarul e ca un dus rece intr-o zi geroasa de iarnahappy
Asa ca e mai bine sa fi tu cel care e cel mai aproape de sufletul tau, pentru ca nimeni niciodata nu va avea rabdarea sa cunoasca un suflethappy

| juniper a răspuns:

In locul tau m-as uita la un film vesel ca sa uit de toate astea, crezi ca alti oameni nu se simt singuri? Nu-ti face griji, e ceva trecator, dar ce vei face cand vei fi mare? Va trebui sa te descurci singura, deci curaj, daca esti singura nu e sfarsitul lumii, ba chiar asa inveti sa fi independenta si sa te descurci singura, viata e plina de obstacole si nu vei avea mereu pe cineva care sa te ajute, trebuie sa ne descurcam si singuri.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Si eu, deci pot sa iti spun in cunostinta de cauza. E mult mai bine asa decat sa te simti singur intr-un cuplu. O parte din mine vede asta ca pe o binecuvantare. O sa ma bucur de situatia asta atat cat va dura. Momentele de slabiciune apar si dispar, dar daca nu ai alaturi o persoana compatibila, atunci e mai bine asa de o mie de ori. Sunt asa multe de facut incat nu mi-ar ajunge 10 vieti. Nevoia de a darui si a primi dragoste e la orice om normal, dar decat sa fie cineva cu care ti se pare totul un efort, atunci poti supravietui si fara. Iti iei un animal, iesi cu un prieten, ai grija de tine si timpul oricum trece. Panica si disperarea nu ajuta decat la o expresie de care fuge toata lumea. Fii multumita intai cu tine ca sa poti fi apoi fericita cu cineva.

| MikyMi a răspuns:

Gasesteti un prieten cu care sa stai de vorba, acel prieten poate fi si mama daca esti in relatii bune...barfiti si voi ca fetele una alta!
Bafta si imi pare rau pentru tine... daca n-ai cu cine vorbi, pot vorbi eu cu tine, sunt o buna ascultatoare!

| Aiwendil a răspuns:

Cand sunt singura incep sa vorbesc cu mine.Si vorbesc ore in sir.Ma uit la tv, citesc o carte, stau pe calculator etc.Multi ne simti singuri, dar nu suntem! Langa noi sunt parinti, familia, rudele! Mulri sunt langa tine! Am trecut si eu peste sentimentul de singuratate pentru ca visez la ziua cand voi intalni prieteni pe care ii astept si de atunci viata mea se va schimba! Nu trebuie sa te lasi batuta! Lupta! Bye!

| tim a răspuns:

Eu ce as face? as strica o duzina de dacii! apoi as trece peste... ele cu buldozerul! cauta o racheta de tenis zdravana si un prieten cu care sa joci.

| Ioana_8819 a răspuns:

Asa am fost si eu dar am trecut, simti ca nu stii pe ce drum sa o iei si ca numai ai ce cauta in lumea asta, asta se numeste tot depresie, dar poti sa treci peste vorbiind cu un prieten sau pur si simplu numai gandii asa, gandeste-te ca viata continua, si relaxeazate cauta sa faci unele lucruri care sa te distraga de la starea astahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma simt uneori asa, dar imi trece cand ies cu prietenii undeva sau fac o plimbare. Nu trebuie sa te simti asa deoarece acestea vor trece de la sine iar tu nu vei face altceva decat sa pierzi timpulwinking. Peste 10-12 ani, te vezi maritata, la casa ta, cu copii si alte griji pe cap.

| iulya_3792 a răspuns:

Pai... Nu mai fii asa de singura
Mergi si tu cu prietenii undeva