| Little Kid a întrebat:

Ma simt super prost. e un baiat care il plac(cel de care tot vb-esc in ultimile intrebari), el e "fluturasul scolii" (cel mai dragut si cel mai popular.in fine nu asta conteaza). si azi la scoala inainte de ora a venit, si m-a sarutat, m-a luat prin surprindere.asta s-a intamplat in fata tuturor colegilor, iar dupa toti au inceput sa rada.eu inainte radeam de o colega care cazuse, si vine pe la spate si ma saruta.toti colegii s-au uitat si nu am niste colegi "ca fratii" ca sa zic asa.sunt toti barfitori si ma simt super prost.cum pot sa fac sa scapde starea asta? el se da la mine, ma saruta(desi nu sunt cu el) dar nu in fata colegilor.nu stiu ce i-a venit...si cand m-a luat prin surprindere, colegii mi-au zis ca aveam o pozitie ciudatasadsad...ma simt super prost din cauza asta sad colegii mei sunt barfitori adica nu suntem uniti. ce pot sa fac sa uit sau sa nu ma mai simt asa nasol. dati-mi si mie sfaturi va rog. aveti o intamplare asemanatoare? pe. s.:era inainte de ora.si dna nu venise in clasa, dar toti colegii erau in banci

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Este asa precum ti s-a spus... E mai mult ca sigur ca baiatului ii place de tine si a vrut sa para mai mult un joc ca sa nu fie luat in deradere de ceilalti colegi (mai ales fata de ceilalti baieti). El la faza asta oricum nu avea nimic de pierdut si pe de alta parte daca tu faceai scandal el ar fi spus ca a fost doar in joaca. Poate ca a pus pariu cu cineva... ca asta se mai practica la varsta voastra.
Daca vrei sa scapi de barfe fii cat mai indiferenta poti fata de el si comporta-te ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat. Totusi ar fi bine, cand sunteti singuri, sa-l intrebi ce anume a vrut cu acel gest.
Avand in vedere ca este un "fluturas" ar fi bine sa te protejezi - sa nu pari prea interesata de el pentru ca sa nu ai de suferit in caz ca il vei vedea sarutand o alta fata...
De colegi nu te ingrijora. Eu iti spun sincer ca nu mi-am mai vazut colegii de generala de foarte multi ani si nici nu-mi aduc aminte de cei mai multi dintre ei. Sunt importanti acum pe moment, dar ai sa scapi cat de curand de ei - vei merge la liceu si poate acolo vei fi intr-un colectiv mai unit.
Barfa este distructiva... pentru cine se lasa afectat. Daca vor vedea ca nu iti pasa nu te vor mai barfi.

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cred ca trebuie sa te bucuri pentru asta si sa nu iti pese de toti rautaciosii. Crede-ma ca multe fete strang din dinti gandindu-se ca el te-a sarutat pe tine si probabil multi baieti ar fi gelosi pe el. Sunt multi care nu suporta pe cei diferiti de ei. Principala cauza a rasului lor e faptul ca tu nu esti ca ei. Tu esti sincera si nu esti rautacioasa. Nu trebuie sa te gandesti ce au spus ei si sa umbreasca asta fericirea ta.

| fluturas a răspuns:

Tu glumesti?
fii serioasa. daca iti place de el, iar el te-a sarutat deci si lui ii place de tine. tu de ce iti mai faci griji? in loc sa te bucuri, in loc sa-ti para bine ca a avut curajul sa faca acest gest baiatul pe care il placi...
stai linistita ca asa e lumea rea si invidioasa, lasa'i pe colegii tai! tu bucura-te ca si lui ii place de tine... o multime de intrebari pe TPU : cum sa'l fac sa se indragosteasca de mine?, ce sa fac ca sa ii placa de mine?, etc
stai linistita si nu iti mai face atatea griji
ai spus ca inca nu sunteti impreuna, incearca sa vb si tu cu el si pana la urma o sa fi-ti impreunawinking si sa vezi atunci reactia colegilor taihee hee, probabil si mai urata, mai ales a colegelor tale, dar treci peste tu fii fericita ca si lui ii place de tine si totul e bine, nu trebuie sa faci un asa mare necaz din asta s-au distrat si ei putin, nu iti mai face atatea grijiwinkingkiss

| adeana a răspuns:

Nu te mai gandi la asta, daca e un lucru pe care vrei sa-l uiti.
Deja ii dai foarte importanta unui eveniment neplacut pentru tine.
Daca mai aduce careva vorba, zi-le ca li s-a parut. Iar pe baiatu asta pune-l la perete. tu nu accepti asa ceva, poate sa fie cel mai tare tip de pe planeta.
Pe de alta parte, daca il placi, asa puteti incepe o relatie. aveti un inceput happy

| betty17 a răspuns:

Radeau din invidie colegii.mai ales fetele din clasa de la tine(ca probabil au ras si fete)
ar fi vrut ele sa fie sarutate de el... dar uite ca ai fost tu
uita de asta, nu ar trebui sa te simti prostwinking

succes

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spune-i in mod clar sa nu te mai sarute in clasa sau la scoala. E un gest urat care denota lipsa de respect fata de tine si lipsa de buna-crestere.

| deejayra a răspuns:

Trateaza-i pe colegi cu indiferenta, daca vor vedea ca nu iti pasa isi vor da seama ca vb ca prostii si nu vor mai face glume pe seama ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza ce cred ceilalti ci ceea ce crezi tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa ii spui ca te face de ras si te va intelege

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa-ti vezi in continuare de treaba fara sa-ti mai faci griji ce zic barfitori aia de "colegi".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti mai pese de parerea altora ci doar de tine si acum sa fim seriosi bucura-te mai ales ca-l placi asta da dovata ca te place si el pe tine e si logic.