| OohAnamaria a întrebat:

Ma stresez foarte tare si foarte des, mai ales din lucrurile marunte si neimportante.Sunt o fire care mereu isi face planuri si uraste sa nu indeplineasca ceea ce si-a propus.Din cauza stresului adorm foarte greu noaptea, nu am un somn odihnitor si ma panichez super rau.Va rog, dati-mi niste idei pentru a scapa de starea asta sau spuneti-mi cum procedati voi.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii mai indiferenta. Vezi si tu ca nu castigi nimic cu stressul.Intr-adevar e aiurea cand iti propui ceva si nu-ti reuseste, dar asta nu inseamna ca trebuie sa te consumi atat din cauza asta.Nu merita sa-ti distrugi sanatatea din cauza unor lucruri care nu le reusesti. Daca nu le-ai reusit acum, poate le vei reusi in viitorul apropiat, pentru ca vorba aia ''toate la timpul lor''.Si gandeste-te la sanatatea ta care e foarte importanta pentru tine.Mai iesi din casa,plimba-te prin alte locuri decat cele pe care le cunosti deja,calatoreste, fa ceva ce-ti place, ce te pasioneaza, lasa gandurile prea multe la o parte, nu te mai gandi atat de mult la ceea ce nu-ti reuseste. Toate se intampla cu un scop in viata asta, si daca nu-ti reuseste inseamna ca n-a fost sa fie.Succes.

| GoldandSilver a răspuns:

Oh, imi pare rau de starea pe care o ai! Incearca sa gandesti optimist, totul sta in gandirea ta, fii cat mai zambaret, invata sa ajuti, incearca sa inveti din greselile tale si sa nu le consideri piedici, mediteaza, sa ai momente in care te relaxezi facand ceea ce-ti place. Sper sa reusesti!