| smileysmiley a întrebat:

Mai am un an si trebuie sa aleg la ce profil sa ma duc la liceu si nu stiu deloc pe ce sa ma axez straight face
Ajutati`ma... spuneti-mi si mie mai multe profile [mate-info, filo etc] si ce ore se fac, ce medii iti trebuie si din astea si niste sfaturi big grin
P. S.: Am trecut clasa a8a si in clasa a5a si a6a am avut media generala 9, 93 si in a7a 9, 77 big grin.
Multumesc :*

4 răspunsuri:
| EmmyK a răspuns:

Pai mergi pe ce profil vrei tu... ce domeniu ti s-ar potrivi.Eu de la toamna merg la liceu sa Stiintele ale naturii.Nu stiu mai multe profiluri la mine in oras mai e ceva si de prelucrarea lemnului...si altele dar cu mediile pe care le ai eu iti sugarez sa mergi la mate info daca iti place matemmatica ca acolo se face multa mate sau data iti place romana mergi la filo sau la stiinte daca iti place biologia si chimia.
Succes sper sa intri unde vrei si bafta in continuare sa iei numai note de 10winking

| Roxana_1723 a răspuns:

Profilele sunt Umane si Reale
Tehnice sau Servicii
La uman ai filologie, la real ai Mate-info
Stiinte ale naturii
Stiinte sociale
La tehnic ai Protectia mediului, Electric, Automatizari, Mecanica, Intdustrie textila si pielarie, Chimie industriala;
La servicii ai Economic, Turism si alimentatie, Comert.

Sper ca nu te-am indus in eroare, ci te-am ajutat.
Nu stiu daca ti-am explicat bine dar cam astea sunt profilurile.
In luna Mai, vei primi niste brosuri cu toate liceele de stat din Bucuresti si acolo vor scrie la fiecare ultima medie de admitere, adresa si tot.

Funda? ^^ big grin

| Roxana_1723 a răspuns:

Profilele sunt Umane si Reale
Tehnice sau Servicii
La uman ai filologie,la real ai Mate-info
Stiinte ale naturii
Stiinte sociale
La tehnic ai Protectia mediului,Electric,Automatizari,Mecanica,Intdustrie textila si pielarie,Chimie industriala;
La servicii ai Economic,Turism si alimentatie,Comert.

Sper ca nu te-am indus in eroare, ci te-am ajutat.
Nu stiu daca ti-am explicat bine dar cam astea sunt profilurile.
In luna Mai, vei primi niste brosuri cu toate liceele de stat din Bucuresti si acolo vor scrie la fiecare ultima medie de admitere,adresa si tot.

Funda? ^^ big grin

| Dianaღ a răspuns:

Daca nu esti hotarat, sau nu iti place in special romana sau matematica, poti sa te duci la stiintele naturii...acolo faci de toate: si mate, si romana, bio, chimie, etc.
Succes!