| Neagu006 a întrebat:

Mai are rost sa invat acum?
Nu am învățat niciodată, nu mi-a plăcut și anul asta m-am trezit în cls a 12 și am bacul și sunt paralel total cu liceul.
La Romana si Bio as putea învăța ca nu e chiar asa imposibil.
Dar la matematica nu cred ca mai am vreo șansă sa recuperez din clasa 9 tot ce am pierdut în toți anii ăștia din păcate.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Oare cum ai ajuns in clasa a 12 a?

| Violleta2022 a răspuns:

Decizia este numai a ta, daca vrei sa termini si sa dai BAC-ul, cu sanse sa-l iei (ca nu se stie niciodata de unde sare norocul), sau sa fii toata viata, pana la batranete, un mncitor necalificat, care nu poate sa ajunga nimic altceva in viata, ca nu are nici macar un BAC luat.

Chiar vrei sa te ineci ca tiganul la mal?
Mai ai 7-8 luni pana la BAC si daca pui mana serios acum sa lucrezi, la matematica si romana, macar sa iei cate un 5 ai sanse sa iei BAC-ul, ca-i al naibii de important.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai ai câteva luni până la bac, cu multa muncă te poți descurca chiar decent

| dullcat a răspuns:

Buna.Da, mai ai sanse, doar daca tu ai incredere in tine si te ambitionezi.Eu am avut colegi in liceu care nu pareau ca o sa ia bacul, insa ce sa vezi, surpriza, si-au concentrat tot efortul in clasa a XII-a si si au luat chiar note bune.Gasesti si pe Youtube diferite canale care rezolva simulari si iti explica, cauti la search bar dupa cuvinte cheie.Succes.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

ORICAND poti invata!