| anonim_4396 a întrebat:

Mai e cineva care inca pur si simplu nu s-a integrat la liceu? crying

Stiu ca a trecut doar o saptamana, dar nimeni nu ma place straight face Ii intreb pe fiecare cmf, cum esti? imi raspund si pe urm pleaca la grupul lor. straight face Nimeni nu e interesat sa ma cunoasca.
Si cand zic ca fiecare pleaca la grupul lui ma refer ca TOTI se cunosc deja. Ba locuiesc in acelasi cartier, ba au fost la aceeasi sc generala. sad Eu nu am pe nimeni cunoscut in aceasta cls si ma enerveaza ca tot trebuie sa ma plimb prin scoala sa ii caut pe cei pe care ii cunosc sad
Exista ceva modalitate sa ma pot integra? Nu vreau sa ii intreb in fiecare pauza cmf, cum sunt, cum se simt la scoala pentru e enervant si pentru mine si pentru ei.

5 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Eu nu vorbesc cu nimeni niciodata laughing poate doar cu colega de banca un pic...si nu e ca si cum as avea ceva cu ei doar ca nu-mi face placere sa vorbesc intruna despre aceleasi lucruri (cel putin 50% dintre ele se repeta in fiecare zi), nu-mi face placere sa ies in evidenta afirmandu-ma zgomotos, nu-mi place sa intreb "ce faci?" cand e logic ca nu-mi pasahee hee si cu toate acestea nu exista zi in care cel putin 70% din colectivul clasei sa nu ma intrbe cum o mai duc. Adevarul este ca tu simti nevoia sa faci parte dintr-un grupulet,sa ai o colega mai aproapiata cu care sa faci schimb de impresii, sa afli cele mai noi barfe, vreun "superboboc"(ce vremurihee hee ). Daca nu-i bagi in seama ei vor face orice ca sa te cunoasca (curiozitatea...veche de cand lumeabatting eyelashes ) incearca in schimb sa-ti faci prieteni de la alte clase, trebuie sa cunosti cat mai multe persoane din moment ce din semestrul al doilea s-ar putea sa aveti colegi noi (asa se intampla de cele mai multe ori).

| ROB3RT89 a răspuns:

Pai in primul rand nu poti sa faci pe cineva sa te placa cu forta, poti sa te faci placuta prin felul tau de a fi...Nu trebuie neparat sa iti faci prieteni din clasa! Ai rabdare si timpul le va rezolva pe toate, crede-mahappyTotu e sa fii tu cat mai socibila si prietenoasa si o sa fie okhappyMult succes iti doreschappy

| adyy95 a răspuns:

Ai aceeasi problema ca mine si eu nu am prea pot integra problema la mine este ca sunt si timid si greu ma bag in seama cu cineva dar la tine e altceva asa se se intampalcand esti nou! inarmeazate cu rabdare ca e inca devreme dupa o luna va fi altfel la fel am sa fac si eu trebuie rabadare si putin tupeu si gaseste si tu niste intrebari mai constructive nu doar banalul ce mai faci!

| wforweirdo a răspuns:

Eu sincer cunoşteam vreo 10 din clasă. Şi dintre ăia vreo 5 doar din vedere. Nu m-am dus să mă bag în seamă, pur şi simplu au venit ei la mine. Ia şi tu o pauză, nu mai fi aşa de amabilă şi poate vor veni şi ei la tine să se imprietenească. Sau integrează-te şi tu într-un grup.

| Rayzzor a răspuns:

Incearca sa te comporti la fel ca iei, sa porti acelasi gen de haine sau ceva de genu asta si incearca sa faci astfel incat iti placa aceleasi lcruri a lor.Eu asa am facut big grin