| MadRaven a întrebat:

Mai este p'aci vreun specimen care să fie şi book nerd, otaku, school nerd si,, rocker " în acelaşi timp? Aaa, da am uitat să precizez muzica clasică. Nu de alta dar mă simt cam singură şi neînţeleasă.
Zonzonika terminat! happy

30 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Si eu ma regasesc in descriere, intr-o oarecare masura. Imi place foarte mult sa citesc si uneori fac asta 6-8 ore pe zi. "School nerd" probabil se poate spune ca am fost, dar doar in ceea ce priveste materiile care m-au interesat, desi m-am descurcat bine la majoritatea (am avut mereu media generala peste 9, fara sa mi se para ca fac vreun efort prea mare si am aut mereu mult timp liber). Otaku inca nu pot sa spun ca sunt, fiindca doar de curand am inceput sa fiu interesat de anime si altele legate de asta, iar in ceea ce priveste muzica, ascult rock si metal, in mare parte, dar si clasica, ambientala, folk, celtica etc.

| Danzell a răspuns:

Book nerd am luat pauza
otaku not interested
school nerd am trecut deja de faza
rocker da.(clasici romani in general, si Raised Fist desi nu prea se incadreaza in genul de rock clasic)
muzica clasica ascult ocazional pe la radio cultural parca.
prefer muzica contemporana.gen Kenny G, Rob Coslow,
muzica populara chineza gen Yu Xun Fa

ca sa intru in categoria de nerdiness muzica 8 bit

| MalleusMaleficarum a răspuns:

"Book nerd"...nu era "book worm"? Şi nu ştiu ce înţelegi tu prin "rocker" şi de ce l-ai pus în ghilimele, dar am aruncat o privire prin Play List-ul tău, şi fătucă, n-ai nici o melodie rock acolo.
Şi nici o melodie clasică, just sayin'.
Şi după cum te exprimi, îmi vine să-mi dau cu tesla-n c---e (dacă eşti familiară cu expresia, că văd că ştii tot felul de cuvinte şi expresii în engleză).
Într-adevăr eşti un specimen, unul eşuat căruia ar trebui să i se curme suferinţa.

| MadRaven explică (pentru MalleusMaleficarum):

Book nerd, book worm, esenţa e aceeaşi.
Să înțeleg că dacă melodiile din play list ul de pe TPU nu sunt rock, înseamnă că nu ascult rock?
Nu am nicio melodie rock în play list pentru că nu prea pun deloc melodii, cele care sunt deja puse sunt puse de foarte mult timp, atunci îmi plăceau foarte mult acele melodii.
La fel şi cu muzica clasică, ce, dacă ascult un anumit gen trebuie neapărat să pun o melodie pe TPU?

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru MadRaven):

Nu, dar având în vedere că ai totuşi melodii, şi niciuna nu e rock şi toate sunt de căcat, îmi cam dau seama ce fel de "rockeriţă" eşti. Încerci să te scoţi, da' nu-ţi iese.

| MadRaven explică (pentru MalleusMaleficarum):

Dacă eşti antentă, vezi că majoritatea melodiilor sunt puse prin 2012, doar 2 sunt puse în 2012. Le-aş scoate acum, dar nu stiu cum s-o fac şi nici nu mă procupă chestia asta.
Dar Lacrimosa chiar îmi place, la fel ca opening-urile de la Shugo Chara şi Special A, poate că nu sunt cine ştie ce dar dacă ai fi un Otaku sau dacă te-ai uita măcar la câteva anime-uri ai înţelege.
Revenind, nu înţeleg ce sens are să judeci o persoană după melodiile din Play Llist-ul de pe TPU. După Play List-ul de pe Youtube, da, asta mai înţeleg.
Dar având în vedere faptul că nu mă cunoşti, cum poţi fi sigură că ceea ce spui e adevărat.
Presupuneri se pot face într-adevăr, dar sunt doar presupuneri, nu poţi şti dacă e adevărat sau nu. Mai ales că ai avea nevoie de nişte argumente mai importante decât un Play List de pe TPU.

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru MadRaven):

Nu mă consider un "otaku", însă am văzut peste 70 de anime-uri la viaţa mea şi am citit cred că sute de manga, fără să exagerez, în ultimii ani.
Nu de alea m-am legat, şi mie îmi plac nişte soundtrack-uri şi opening-uri din anime, şi nu îmi e ruşine, pentru că nu consider a fi un lucru ruşinos.
M-am legat de Play List-ul tău, pentru că atunci când declari că eşti rockeriţă, poate o persoană cu alte gusturi muzicale nu e interesată, dar mie mi-ai stârnit curiozitatea, eu însămi ascultând rock şi metal, şi am aruncat o privire prin Play List-ul tău, nu degeaba e acolo, e ca să "împarţi" efectiv cu lumea ce asculţi.
Nu te judec ca de la o persoană la alta, nu asculţi Metallica sau pruna mea deci eşti o tipă plictisitoare, căruia nu-i plac plimbările pe malul mării şi care urăşte ciupercile, ci dintr-un punct de vedere al unui rocker. Pentru că trebuie să recunoaştem, oricât de zâne şi de ipocriţi am fi, toată lumea judecă pe toată lumea, iar eu nu văd care-i problema în asta. Dar deviez.
Nu contează când ai pus melodiile prin ce an, contează că îţi plac, îndeajuns de mult încât să-ţi vină ideea să le postezi pe TPU, să dai un copy şi un paste în căsuţa de sus. Anul în care le-ai pus nu schimbă cu nimic faptul că îţi plac melodiile.
Lala Band nu-s compatibili cu rock-ul, crede-mă.
Şi nu ţi-am zis toate astea ca să-ţi pui melodii rock în Play List acum cu duiumul, chiar deloc. Problema nu e că nu ai melodii rock în Play List, problema e că ai căcaturi de melodii.
Dar ca să nu-ţi desconsiderez alter ego-ul de rocker, care sunt subgenurile favorite şi trupele preferate?

| MadRaven explică (pentru MalleusMaleficarum):

Ok, la faza cu Lala Band trebuie să recunosc că nu stiu ce era în capul meu laughing oricum, era dinainte de a începe să ascult rock, acum nu-mi plac deloc, dar cum am mai spus, nu ştiu cum să le scot, nu ştiu dacă măcar e posibil aşa ceva.
Subgenuri îmi plac mai multe dar cel mai mult ascult:
-Rock clasic, de aici Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbah;
-Rock psychedelic, Pink Floyd, Dire Straits, Yes, Jimi Hendrix;
-Rock alternativ, Jane's Addiction, Muse, Breaking Benjamin;
-Folk metal, Eluveitie, Enisferum;
-Rock instrumental
-Metalcore, Bullet for my valentine, As I lay dying
-DSBM
Mai ascult şi Faith No More, System of a Down, Metallica, Megadeth
Poate am omis câteva, dar doar astea îmi vin în minte acum.

| ayosmdk a răspuns:

Lol laughing Parca as citi descrierea mea laughing

| PunkBuster a răspuns:

Unde ai fost toata viata mea?

| MadRaven explică (pentru PunkBuster):

Te-am vegheat din umbra laughing
Sa inteleg ca si tu te regasesti?

| PunkBuster a răspuns (pentru MadRaven):

Da foarte mult

| MadRaven explică (pentru PunkBuster):

Unde ai fost până acum? laughing
Care te descriu cel mai bine?
Sau esti chiar toate cele enumerate?

| PunkBuster a răspuns (pentru MadRaven):

Toate

| MadRaven explică (pentru PunkBuster):

M-ai lăsat fără cuvinte laughing
Ce subgenuri de rock asculţi?
Care sunt cărţile tale preferate?
Ce anime-uri îţi plac? laughing

| PunkBuster a răspuns (pentru MadRaven):

Ascult punk grunge si heavy metal. Ultima carte pe care am citit-o "Codul lui Da Vinci" (imi plac cartile politiste, cu spioni chestii din astea). Anime-uri:Naruto Bleach Soul Eater Full Metal Alchemist

| MadRaven explică (pentru PunkBuster):

Ok, la cărţile poliţiste m-ai nimerit şi pe mine happy
Şi mie îmi plac genul ăsta de cărţi, momentan încerc să citesc cât de multă Agatha pot.
Revenind la rock, ce trupe româneşti îţi plac?

| PunkBuster a răspuns (pentru MadRaven):

Phoenix, iris, cargo si imi placea Vita de vie

| MadRaven explică (pentru PunkBuster):

Idem, doar că la mine se adaugă şi Alternosfera

| PunkBuster a răspuns (pentru MadRaven):

Imi place si alternosfera

| MadRaven explică (pentru PunkBuster):

Ce-mi place mie la trupa asta e că transformă poeziile în cântece.
Şi au un accent... Apropo, de unde eşti?

| PunkBuster a răspuns (pentru MadRaven):

Slatina tu?

| MadRaven explică (pentru PunkBuster):

Iaşi big grin

| PunkBuster a răspuns (pentru MadRaven):

La o aruncatura de bat big grin

| MadRaven explică (pentru PunkBuster):

Da laughing
Stai la ţară sau la oraş?

| PunkBuster a răspuns (pentru MadRaven):

La oras, Slatina e oras

| MadRaven explică (pentru PunkBuster):

Oops, geografia nu e hiar punctul meu forte laughing
Abia anul ăsta încep geografia mea deci mi se iartă.
Eu stau la ţară. Nu ştiu ce ar putea fi mai frumos decât să stai intr-o livadă, la umbră, într-un loc uitat de lume, ascultând muzică rock big grin eventual cântând la chitară, după ce învăţ cum să o fac laughing

| PunkBuster a răspuns (pentru MadRaven):

Canti la chitara?

| MadRaven explică (pentru PunkBuster):

Plănuiesc să învăţ.
Pe 13 septembrie e ziua mea şi vreau să primesc o chitara happy
Acum încerc să învăţ să cânt la pian pe un pian virtual laughing
Am de ales între chitară şi vioară...acum vreau chitară dar cine ştie ce mă loveşte mâine.
Tu ştii?

| PunkBuster a răspuns (pentru MadRaven):

Da cat de cat