| kitty00 a întrebat:

Mai exact, ce inseamna o fata finuta? minim 3 ideiwinking

4 răspunsuri:
| rOckx3 a răspuns:

Pai o fata delicata, care pune totul cu grija. nu una zgaibarata care alearga si nu are grija de ea, mereu e transpirata sau alte chesti. inseamna una care e firava.batting eyelashes

| michelia a răspuns:

-draguta, cu trasaturi delicate
-feminina
- cu un limbaj mai stilat, fara vulgaritati
- bine educata, manierata

| LittleShyDevil a răspuns:

Atunci când o vezi ai senzaţia că nu atinge pământul,este delicată,vorbeşte frumos, nu vrea să jignească pe nimeni, evident este foarte feminină, mereu are grijă de felul în care arată, are cei 7 ani de acasă ştie să se comporte în societate şi exemplele pot continua!happy

| pHoNnNe a răspuns:

Draguta,cu trasaturi delicate, cu un limbaj decent, iti dai seama dupa felul cum se poarta happy