| CarlaCarina a întrebat:

Mai există oameni care au părul creț doar pe dedesubt? Deci eu am părul pe deasupra normal și drept,dar dedesubt am efectiv bucle și îs așa de frumoase, mi și milă să le îndrept. Am cum să îmi fac părul creț și pe deasupra? Am încercat toate metodele pe care le știu, dar nu știu ce să îi mai fac. Se mai confruntă cineva cu problema asta? De la ce poate fi cauzată? Oare e de la placa de păr?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Inseamna ca parul de deasupra este uscat si deteriorat de folosinta placii de intidnere sau a substantelor chimice pe care le-ai folosit in trecut, de aceea s-a intins.

Deja se stie ca placa arde parul si acel par este mort, nemaiputand fi natural si frumos, de aceea unica solutie este sa-l tai cu foarfeca, tot, cat este afecatat.
In occident nu s emai foloseste placa demult, toti suntdisperati cand au vazut cat de rau le-au distrus parul, arzandu-l si nu-l pot purta ca o matura in cap, deci l-au sacrificat tunzandu-l scurt si il porat cat mai natural dupa aceea.

Tund-te scurt, eliminand parul care este deteriorat, iar cel care va creste va fi unul natural si cret, mult mai sanatos si mai frumos.