| andreedaniela a întrebat:

Mai exista oameni sinceri in lumea asta? oameni diferiti si buni la suflet? sad

7 răspunsuri:
| GreenVoid a răspuns:

Tu nu esti buna la suflet?

| sweetys a răspuns:

Da. Dar sunt calcati in picioare de ceilalti si de frica poarta masti pentru a semana cu cei din jurul lor si pentru a fi acceptati. O asemenea persoana isi va da masca foarte greu jos fiindca intai trebuie sa capete o mare incredere in persoana careiaa vrea sa isi arate adevarata fata.

| mentholinks a răspuns:

Eu cred ca da.

| OldSoul a răspuns:

Da, exista!
Dar cu toate acestea sinceritatea nu este o calitate in zilele de astazi.
Daca esti sincer si spui ceea ce simti si ceea ce gandesti se vor gasi unele persoane sa-si bata joc de tine, sau chiar sa-ti reproseze ca esti lipsit de suflet.
Majoritatea persoanelor prefera sa amageasca si sa fie amagite in loc sa infrunte realitatea.

Eu unul sunt o persoana sincera si incerc sa fac cat mai mult bine, dar cu toate astea cand vine vorba despre mine, nu las pe nimeni sa ma cunoasca mai mult decat trebuie.
"Nu am lăsat pe nimeni sa ma cunoască perfect. Și cine-mi poate spune e calitate sau defect. "

| Alex8595 a răspuns:

Eu, daca vrei sa ne cunoastem mai bine, ti-am lasat mesaj in PM impreuna cu o cerere de prietenie

| AjutOameni69 a răspuns:

Mie imi place saorma si ce are mamica ta intre picioare
sinceritate pura

| Nemessys a răspuns:

Prezent! Si da. vorbesc serios. Acuma tu crezi ce vrei... :/