| anonim_4396 a întrebat:

Mai stiti personajele din ridichea uriasa?laughingcand mosul nu poate sa scoata ridichea si cheama baba si tot asa. funda cine mi le zice primul happy
scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| mybutterfly a răspuns:

Personajele sunt aşa: şoarecele, pisica, căţeluşul, nepoţica, bunica şi moşul.

1 răspuns:
| MAARIA135 a răspuns:

Personajele acestei povesti sunt : mosul, apoi bunica, nepoata, catelul, apoi ii ajuta si pisica, iar ultimul este soricelul ( aceasta este ordinea exacta ). SPER CA TE-AM AJUTAT!