| Gipsy a întrebat:

Maine dau teza la matematica! Ce pot sa fac ca sa am noroc, in afara de a invata?

29 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Dacă ştii materia nu ai nevoie de noroc.

| Vizitiul a răspuns:

Dupa cum stii, norocul e dupa cum ti-l faci. Pe langa cunostintele asimilate de tine, simandicos e sa ai incredere in propria-ti persoana. Poti transmite o rugaciune divinitatii, dar nu prin intermediul bisericii, ci spusa acasa sau in oricare loc, dar sa fi singura in acel moment. Pentru ca relatia omului cu Dumnezeu trebuie sa fie strict confidentiala si nu musamalizata de intermediari (popi, preoti etc.)

| madalicious a răspuns:

Copie. big grin Dar ai grija sa nu te prinda. laughing)

Sau ia-ti un talisman un lucru care crezi ca-ti poarta noroc.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Cred că norocul tu ţi'l faci doar învăţând.Cu cât eşti mai bine pregătită, cu atât sunt mai mari şansele să iei o notă mare.
Baftă multă!

| yellowalien a răspuns:

S-ar putea sa ai noroc de vreun tocilar dispus sa te ajutehee hee. Alta solutie nu prea vad! laughing)
Bafta la teza!

| Ana a răspuns:

Fa-ti niste copiute big grin o sa ai maaare noroc happy

| Marii a răspuns:

Ai incredere in tine, nu-ti spune "nu stiu nimic", "voi uita totul atunci" si multe altele. Fi optimista!

| LoLo a răspuns:

Pai

eu cand dadeam teza inainte sa o dau mancam ciocolata, se spune ca este foarte buna sa o mananci inainte de un examen ca nu uiti ce ai in cap tongue

si la matematica nu trebuie sa inveti, trebuie doar sa reti niste formule sau ce ti se da acolo...este foarte simplu

si nu iti face griji ca o sa stii

bafta happy

| Didw a răspuns:

Buna big hug
Ia-ti o bratara sau ceva care iti poarta tie noroc. Eu asa fac si merge mereu. sau, ia-i un lantisor care are o cruciultsa pe el.
Succes si sper sa iei o nota f. mare la teza. Pup kiss

| LNK a răspuns:

Salut!
Pai nu prea poti face multe ca sa ai noroc, doar sa inveti. Sau sa te rogi sa-ti cada subiecte usoare pe care sa le stii. "Noroc" mai ai si prin copiat, dar nu cred ca e cazul.
Iti doresc succes maine la teza, sa iei o nota mare! happy

| gabryel a răspuns:

Du-te la biserica, fa cateva matanii si roga-te sa ai noroc la teza, citeste lectia o data si ia lecitina si poate ai noroc la teza

| Gosh. a răspuns:

Hei
Eu chiar astazi am dat teza la mate.in afara de faptul ca am invatat, eu imi port tricoul norocos si spun o rugaciune inainte.
Ma astept sa iau vreo 9.
>subiecte grele big grin

| Gipsy explică:

Doamne ajuta!@

| BassHunter13 a răspuns:

Si eu dau teza maine si nu stiu nimicalaughinglaughingnoroc

| Smile_5509 a răspuns:

Eu dau teza raspoimaine la mate si nu stiu nimic.Bafta!

| raluca0306 a răspuns:

Si eu dau maine teza la mate...si poimaine la romana.
dar la matematica mi'e cel mai frica si sper sa i'au o nota destul de buna pentru ca drept sa spun nu imi place matematica adica mi se pare greaa. dar totusi si in legatura cu norocul eu zic ca sa te rogi mult la Dumnezeu pentru ca nimeni nu are mai multa putere ca el sa te ajuta si oricum va treci, odata trece timpul ala si nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi pentru ca este doar o teza nu este cine stie ce...big hug love struck doamne ajuta-ma!

| yuyubarbie19 a răspuns:

Inveti si te rogi mult...eu iti tin pumni si invata vei reusi vreau si eu o fundita ca sunt prima plzzzz

| MyLifeIsAmazing a răspuns:

Nu exista noroc exista doar speranta. Am vazut pe unele pomelnice pe care le aduceti, ca pomeniti pe dracul Noroc, zicand : " pentru norocul fetei, pentru norocul baiatului, pentru norocul familiei ". Ce mi-ai pus pe dracul pe pomelnic? Voi stiti cine a fost noroc? Cel mai mare demon, care a secerat milioane de suflete. Voi vedeti ca pana la venirea lui Iisus Hristos, China care se inchina la idoli, India si Japonia si Insula Java si atatea state care se inchina inca la diavoli, lui Brahma, lui Buda, lui Krishna, lui Zoroastru si la toti dracii? Voi stiti ca pana la venirea Domnului, oamenii salbatici si nebuni pentru fiecare pacat aveau un zeu?

Marte, zeul razboiului. Cand aduceau statuia lui, indata trebuia sa faca razboi sa omoare cat mai multi oameni, ca asa-i placea.

Venera, zeita discordiei. Cand ii aducea statuia, trebuia ca toti sa se sfadeasca si sa se bata, ca asa-i placea zeitei discordiei.

Nemfis, zeita frumusetii. De-acolo ne-au ramas cerceii si podoabele femeiesti. Cand o aducea, ii punea cercei de aur, ii punea in nas verigi de aur, ii punea margele de aur, si toti trebuiau sa fie pudrati, cu zorzoane si cu inele si cu cercei si sa joace in fata ei. Ca asa-i placea zeitei Nemfis.

Apoi Afrodita, zeita desfraului. Ii aducea statuia ei si o trageau intr-o padure deasa si acolo barbatii cu femeile faceau cele mai mari urgii inaintea ei, ca asa ii placea ei, desfraul si urgiile. Era Neptun, zeul apelor, Uranus, zeul pamantului. deci prin urmare norocul este un zeu in care nu trebuie sa screzi asa ca invata si rogate la dumnezeu sa te ajute sa reti.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punete langa cineva care a invatat si s-a rezolvat problemalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ca st disperata, nu stiu ce o sa fac maine in teza mi-e frica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mori

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Se spune ca daca mananci cat mai multe fruncte mintea ti se deschide.Doar incearca. La mine a mers.Succes la teza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciao! Pai singurul lucru daca vrei sa iei o nota mare este cel mai ismplu de a invata dar daca vrei sa iei o nota mare fara de a invata doar daca ai mult noroc! Dar totusi iti urez mult succes la teza! Si eu voi avea incurand... Ciao i love you

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu dau teza la matematica maine si nu am invatat nimic.Roagate la D-zeu sa iei nota mare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am teza la matematica maine sunt a8a si am o profa cam handicapata si nu prea stie sa explice asa ca mai nimeni de la mine din clasa nu a inteles nimic sper ca Bunul Dumnezeu sa ma ajute si sa iau macar un 7 chiar daca sunt copil de 10 asta e e vina profei. Le urez tuturor noroc la teze si intotdeauna rugati-va inainte de a pleca la scoala si inainte de teza. Vei scrie fara sa iti dai seama de ceea ce faci. Eu asa am facut anul trecut si am luat 8 fara sa stiu nimic dar totusi am scris. Relatia omului cu Dumnezeu e foarte importanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa copiezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa te duci la scoala sa dai teza tu fraiera trebuie scoala sa te bata la cap urata de fata

| flory_8751 a răspuns:

Si eu dau maine teza dar am incercat sa invat dar nu inteleg asa ca asazte langa cineve de nota 10 sa copiezi. MULTA BAFTA!

| cristi_4913 a răspuns:

Numai invatand poti sa ei 10 daca nu 4 5 3 2 1 crede-ma am trecu prin asta si nu e cha nasol invata ppentru ca e bine