| Ana-Maria94 a întrebat:

Maine ma duc la o colega si nu stim la ce filme am putea sa ne uitam, va rog spuneti-mi si mie ce comedii bune sa putem rade stiti? sau alte filme bune.Tnxhappy

Răspuns Câştigător
| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

1.Bruno– probabil va fi considerata comedia anului 2009. Nu e de mirare avand in vedere ca Bruno nu este nimeni altul decat Sacha Baron Cohen, cel care i-a dat viata lui Borat. Bruno este practic un alt fel de Borat, insa de 10 ori mai haios. Situatiile sunt reale si comedia e la ea acasa.

2. Ice Age 3 – este un desen animat ce nu mai are nevoie de prezentare. A 3-a parte din serie, de aceasta data si in 3D. Il puteti vedea la cinema sau sa-l asteptati pe DVD, desi experienta 3D merita cu siguranta.

3. The Hangover – este comedia la care e imposibil sa nu razi daca prin preajma ai prieteni. Daca nu ai, tot nu ai cum sa nu razi, dar efectul e putin diminuat. O aventura de o noapte se transforma intr-un film al amintirilor si intr-una din cele mai bune comedii ale anului

4. Year One – Jack Black si Michael Cera ar trebui sa spuna totul. Trailerul face si mai mult de atat, iar filmul este cu siguranta o comedie de zile mari, ce-si poarta personajele prin perioade de mult apuse, insa cu un comic debordant.
5. Night At the Museum 2 – Ben Stiller face din nou un rol bun, intr-o comedie ce nu-si pierde savoarea primei parti, actiunea de aceasta data fiind mutata in muzeul Smithsonian
Comedii recente – de (re)vazut
1. Yes Man – regele comediei, Jim Carrey a iesit din nou la rampa. Este un film ce nu trebuie ratat, chiar daca seamana mult cu un alt film al sau:Liar, Liar
2. Sex Drive – o comedie cu adolescenti in stilul consacrat : pactul de pierdere a virginitatii inainte de facultate.
3. Superbad – au trecut deja vreo 2 ani de la lansare, dar e o comedie ce merita oricand revazuta. Seth Rogen si Jonah Hill fac roluri excelente.
Oldies but goldies – comedii de comedii
Mai jos ai o lista de 10 comedii care nu trebuie ratate :
1. The Gods Must Be Crazy
2. The Party
3. Monty Python And The Holy Grail
4. Death At A Funeral
5. Home Alone
6. Meet the Parents
7. Robin Hood Men in Tights
8. Hot Shots
9. Anger Management
10. American Pie

6 răspunsuri:
| Aiwendil a răspuns:

Yes Men sau Omul Da.Eu m-am uitat la el si a fost amuzant.
Liar Liar sau Mincinosul Mincinosilor.Si acesta a fost amuzant.
O noapte la muzeu si acesta e amuzant.
Cam atat stiu. Sper sa-ti fie de folos!happy

| Marii a răspuns:

Liar liar - este din '97 dar este frumos; what happends in vegas - o comedie de milioane; my bloody valentine 3D - si-un horror pentru a va mai opri din ras. Cred ca sunt de ajuns, ca doar n-o sa stati toata seara sa va uitati la filme, mai si vorbiti. laughing

| darkeyes a răspuns:

Pai "She`s the man" laughing asta e foarte buntongue
American Pie(5, 6, 7) partile astea imi plac mie cel mai multtongue
si sa va dau si eu un horror bun XDXD :d
Masacrul din Texas :X:X
Cum zice si Mari doar nu o sa stati toata seara sa va uitati la filmesmugsmug mai vbb si voi despre baieti, barfiti smug alea alealaughing tongue Distractie Placuta:*

| Bog a răspuns:

American pie 7, Un socru de cosmar, Alvin and the chimpmunks tongue...vizionare placuta :*

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

American Pie
Mean Girls
Big Fat Liar
Cadet Kelly
Confesion of teenage drama queen
Taking 5
St Trinian`s
Princess Program Protection
Yes Man
17Again
Fired Up
Hairspray
Big Daddy
She`s the man
The Mask
The Clique

Vizionare placuta :* !

Raise your voice
Freaky Friday

| annaa09 a răspuns:

Scary movie