| Dragoselgwns a întrebat:

Maine ma voi duce sa completez alea la liceu sa ma inscriu. Si am auzit ca daca o sa pun prima limba franceza o sa dau teza la franceza si eu vreau sa dau la engleza deci voi pune engleza. Clasele cum se vor imparti? dupa engleza si franc sau dupa medii?

3 răspunsuri:
| Aliiinuuus a răspuns:

Depinde la ce profil esti. de obicei daca sunt 2 clase, la mine in liceu se impart dupa medie, iar franceza si engleza nu au nici o legatura cu impartitul claselor, deoarece se vo face 2 grupe: avansati engleza, si avansati franceza.

| luanna121 a răspuns:

La engleza si franceza dai teza doar daca esti bilingv. Cei de la bilingv engleza dau la engleza, bilingv franceza la franceza

| Aliiinuuus a răspuns (pentru luanna121):

Nu este adevarat, dai teza daca esti la profil uman, ori la filologie ori la stiinte sociale. / nu neaparat al profil bilingv