| XatomisX a întrebat:

Maine o sa primesc un colet adica un monitor prin curier si nu stiu cum sa fac ca maine dimineata de la 8 la 2 sunt la scoala cum sa procedez?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Suni la firma care ti-l aduce la domiciliu sa-i zici la ce ora esti acasa si vine atunci.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Curierul care-ți va aduce pachetul (coletul) stabilește în prealabil o întâlnire cu tine, telefonic. Dacă ești la școală, stabilești o altă oră, faceți o înțelegere. Nu-i cazul să-l chemi la școală, fiindcă s-ar putea să te refuze cu acest... serviciu special.
În cazul în care nu ajungeti la o întelegere, deci programul tău nu corespunde cu programul lui, îl întrebi unde au sediul ca să te duci să-ți ridici coletul. Nu-ți uita acasă... CI (dacă deții).

| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Vorbesti cu profesorul de la prima ora ca ai o urgenta si sa te invoiasca.
Succes!