| mberleal354 a întrebat:

Mama mea vrea să mă ducă la școală în Spania mai departe și eu nu vreau ce sfaturi îmi dați și mama mea locuiește tot acolo
Cum este scoala mai grea mai ușoară?
Va rog dati-mi sfaturi

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca mama ta vrea acest lucru, inseamna ca te iubeste si te vrea langa ea!
Nu scoala nu-i mai grea ca in Romania, dimpotriva, s-ar putea sa fie mai relaxata si mai usoara.

| Marius_Catalin_Broasca_1976 a răspuns:

Buna! Nu cred ca este un lucru rau de a-ti reintregi familia, dar nici sa fi privata de amicii tai din tara si tabieturile tale. Inainte de toate trebuie sa stii foarte bine limba, si stiu ca primul an se repeta in Spania( adica vii in clasa a 8-a, tot in clasa a 8-a o sa ramai inca un an). parintii tai sigur stiu ce este mai bine pentru tine... dar trebuie sa tine cont si de parerea ta. Pana vei avea prieteni si amici in noua tara de adoptie, o sa te saturi de lacrimi... Succes