| Ofatacuvise a întrebat:

Mama soacra -un nou subiect laughing Peste cateva zile merg sa o cunosc pe viitoarea mama soacra laughing bai si sa mor de am idee ce sa ii spun. Vreau sa par educata. Nu ca nu as fi dar sa am vorbele la mine. Oare sa-i zic "saru'mana? Oare ce sa ii zic... vreau idei. P.s :dau fundita. Mersi fain

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Fii naturala, amuzanta si nu-ti bate capul prea mult! Tu trebuie sa te intelegi bine cu fiul ei fiindca cu el vei face viitorii copilasi cu suflete de aur! Mama soacra se va bucura, daca vede ca ii tratezi odrasla cum se cuvine! Du-i ceva cadou, ca sa vada ca esti bine crescuta si in rest vorbeste putin si las-o pe ea sa-si depaneze amintirile! Locuieste in oras sau la sat? Tanara sau mai in varsta? Du-te decent imbracata fiindca prima impresie conteaza in rest fii TU! Numai bine!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai bine sa fii cum esti tu ca altfel vei parea falsa si fortata si te simte. Fii deschisa si amuzanta dar pe subiecte de bun simt si grija la limbaj.
Eu sincer nu mai dau sarumana nimanui. Poate doar bunica-mii.

| Violleta2022 a răspuns:

Comporta-te frumos si respectuos, asa cum o faci si cu mama ta!

| WaterDrop a răspuns:

Orice ai face, dar absolut orice, tot va fi nesuferita daca asa este ea de fel.Asa ca nu te obosi prea tare sa pari ceea ce nu esti.Nu e ca si cum ai schimba saliva cu ea.

| Yon1470 a răspuns:

Trebuie s-o respecti ca si pe mama ta si sa-i multumesti lui Dumnezeu, ca ti-a facut un barbat asa bun si dulce, cum e al tau.

| Seewk_Skrool_1985 a răspuns:

Pai e cam aceeasi chestie, e ca si cum te duci si te vezi cu om pe care nu l-ai vazut niciodata...
Spune-i saru'mana bineinteles, si incearca sa comunici cu ea spune-i de exemplu,, pot sa va ajut cu ceva'' gen daca spala vase sau matura chestii de genu, la asta ma refer.
Oricum comunica cu ea in special. Si raspunde-i la intrebari ca mde. rolling on the floor