| Swallow a întrebat:

Mamăăăăă ce mi-e de frică! Bună TPU, am o mică mare problemă. Deci simt nişte dureri ( nu sunt cine ştie ce mari) prin zona în care ar trebui să fie apendicele. Vreau să ziy că am doar dureri, iar restul simptomelor nu le am Ş adica, ridic piciorul drept foarte liber ( sunt în stare şi de o gimnastică), nu vomit şi nici nu vreau să vomit, nu am diaree şi nici constipaţie, şi mai şi mănânc destul de bine. Ce mă fac? Mi-e atât de frică. Ce poate fi aceasta? Îmi e foarte frică de doctori, spitale, de operaţii în general prefer să tac. Help me friends! Oare pot fi ovarele? menstruaţie nu am straight face

8 răspunsuri:
| UnZambetTeRog a răspuns:

Ar trebui sa te duci la un doctor. Nu are de ce sa-ti fie frica. Doctorul iti face doar bine. Si eu am trecut prin aceste frici dar mi-am dat seama ca ma tem degeabahappy.
Mergi cu incredere si va fi totul bine. Niciunul dintre noi (de pe TPU) nu putem sa spunem ce ai cu adevarat. Cel mai bine mergi la un doctor.
Sper sa te faci binehappy

| Swallow explică (pentru UnZambetTeRog):

Si pina la sfirsit ce ai avut?

| UnZambetTeRog a răspuns (pentru Swallow):

Ma refeream la frica. Eu am mai multe probleme care ma directioneaza spre doctor. laughing
Nu are de ce sa-ti fie frica. Poate sa se agraveze si atunci e si mai grav.

| Swallow explică (pentru UnZambetTeRog):

E usor de zis straight face de mica imi e frica de oamenii cu halat alb straight face

| UnZambetTeRog a răspuns (pentru Swallow):

Atunci zii sa se dezbrace cand vi tu laughing

| Swallow explică (pentru UnZambetTeRog):

Eee, pai n`o sa`nteleaga asa cum trebuie laughing

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Nici eu nu am nici simptomele tale si totu o inceput cu o durere usoaaaara intr-o dupa masa in cursu nopti n-am dormit urmatoarea zi la doctor o zis cai indigestie nu mai puteam umbla de durere in abdomen nu picioare n-am avut febra etc pana cand am ajuns la doctoru chirurg si in 5 minute o zis clar apendice perforat si era dezastru in burta. Apendicele ii o "strada infundata" a intestinului si daca ala se rupe practic tot ce trebui sa faci la baie ajunge in stomac, iar la mine daca mai stateam un pic cred ca dadeam in septicemie ( infectia sangelui) si muream dar mo operat ( am avut o frica de operatii de moarte ) nici motiv pentru 1 zi sau ore sa stau internat no trebuit in viata mea si uite ca la prima internare o trebuit operatie.In operatie nu mo anesteziat general doar local da pe langa ca o inceput sa-si faca efectu in 3-4 secunde n-am simtit absolut nimic decat o usoara atingere ca si cum m-as barberi dar exact atat pana la finalul operatiei cand mi-a umplut toata burta cu dezinfectant si atunci mo arsss de numa da in 20 minute o trecut si dupa 5 zile de stat in pat am reusit sa ma ridic incet si in a 7-a zi pe cand mo externat am putut merge relativ bine cu dureri minime.P.S. Apendicita ii cv foarte grav mai ales daca o lasi sa se "dezvolte" du-te si fa-ti un consult.Consultu nu doar operatia si urmarile da.A si tine minte tu si toti deaici un lucru: Apendicita nu e boala e un efect si nu se trateaza, singura solutie e operatia si inlaturarea ei iar TPU e mai mult pentru problemele de "dragoste" a adolescentilor nu pentru chesti medicale.Nu e nimeni medic aici nu te putem ajuta decat cu o parere personala care nu valoreaza mult in situati medicale

| Facebook14 a răspuns:

Poate fi o mica raceala. si eu am avut asa ceva.