| raduspace10 a întrebat:

Mami ma lasa 4 ore pe zi in vacanta de vara la calculator.Ce sa ma fac ca vreau sa stau mai mult adica 6-7 ore.Ea e plecata la servici de pe la 10-11 pana la 5-6, eu ma scol pe la 9-10 si ma culc la 10-11.Stau la casa.Calculatorul meu e la etajul 2 si in casa mai ramane bunica mea care sta la bucatarie la etajul 1.Cum sa fac sa ma joc mai mult la calc si mami sa nu isi dea seama sau bunica si ce sa ii zc ca am facut in acel timp? Va rog sa-mi raspundeti cu raspunsuri care ma intereseaza, nu cum ar fi:are dreptate, mai bine ascult-o...
Si inteleg....stai in parc, citesti, te duci cu prietenii care sunt 2 dar cu ei stau de 2 ori pe saptamana, citit ma plictisesc dupa o ora si parc...la mine in oras acum sunt 31 de grade

Răspuns Câştigător
| MissVamp a răspuns:

Ca sa tina ce vrei tu sa faci trebuie sa urmezi pasi acestia:
1.alege carti pe care tu le-ai citit deja, pe care mama ta nu le-a vazut
2.gasete foi cu compuneri, exerciti pe care le-ai facut sau scoate ceva de pe net
3. pune-le unde ai tu calculatorul(presupun ca la birou)
4. porneste calculatorul si pune-l pe somn cand vine bunik ta, i arati ca ai citit sau ai desenat
5. porneti din nou, si can se intoarce faci aceeasi schema(cand calculatorul e pe somn nu se vede nimic pe imagine, zici ca e inchis)
6.cand vine mama ta ii spui ca nu ai sat de loc pe el si ii arati ce ai lucrat!
7. daca te lasa sa stai ink patru ore bafta si numai binewinking

2 răspunsuri:
| AlinaToma a răspuns:

A mers?

| KidVio a răspuns:

Pai zi ca esti cu un scop la calculator te joci da cand vine bunica pui jocu in bara ca bunica nu stie ea ce e ala calculator si zici ca iti faci temele sau inveti pentru ceva anume nu stiu. Fundahappy