| raduspace10 a întrebat:

Mami nu ma lasa la calculator cand am scoala decat vineri seara, sambata si duminica. Ce sa fac ca sa ma lase?(Sa nu imi dati raspuns gen:stai pe ascuns ca la mami nu merge, mai ales ca m-ar vedea pentru ca seara, cand vin de la scoala e mereu acasa).

3 răspunsuri:
| Dany3 a răspuns:

Si mie imi face la fel, mai bine las-o asa ca eu am incercat pe ascuns o saptamana si am luatt numai note proaste la scoala motivu pentru care nu pe lasa este ca tu trebuie sa inveti cand vei ajunge la liceu te va lasa chiar daca vrea chiar daca nu (dar atunci nu vei mai avea timp daca intri la un liceu bun)

| Onn3 a răspuns:

Poi incerca sa o rogi sa te lase si daca nu merge cu asta stabiliti un program de exemplu o ora jumate in fiecare zi sa o petreci pe calculator.

| alina58 a răspuns:

Daca nu te lasa este pentru binele tau, dar poti sa ii arati ca iei note bune la scoala, ca te straduiesti sa inveti. Poate asta o sa schimbe ceva.