| georgianaanonim1 a întrebat:

Mananc de la un timp intruna, acum am mancat si am o burta zici ca sunt gravida. Se poate? Tin sa mentionez ca din ianuarie nu am mai intretinut relatii sexuale si mi-a venit stopul pana acum, dar de ce asa? Ma doare si spatele in stanga sus. Nu radeti, sunt speriata.

11 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Cred că ați intrat într-o ușoară depresie și bulimie. Cred că testul de sarcină e degeaba. Nu ați avut grețuri, pofte, somnolență. Cauza s ceea ce vi se întâmplă se află la ultima relație eșuată!
Priviți retrospectiv, analizați cauzele pentru care nu a mers relația și veți avea răspunsul la ce vi se întâmplă. Căutați un psiholog și discutați problema dumneavoastră!
Iubiți din nou și vă veți reveni!

| georgianaanonim1 explică (pentru romeo78):

Va multumesc de raspuns. dar eu am o relatie, doar ca iubitul meu este plecat in afara la munca... acum sunt bine, eram doar imbalonata, mancasem ff mult acum cu sarbatorile.

| romeo78 a răspuns (pentru georgianaanonim1):

Acea balonare ascunde alte probleme medicale. Iar, dacă se va repeta, ar fi bine să consultați un medic.
Iar, relația este una la distanță, lucru care creează astfel de balonări și celelalte simptome. Vă consumați datorită lipsei partenerului. Vă este greu singură, vă este dor de el!

| georgianaanonim1 explică (pentru romeo78):

ASa este. Nu cred ca balonarea ar putea fi o problema. am mancat enorm de mult, bausem si multe lichide si poate si din vina aceasta

| Andreeush a răspuns:

Dacă ești așa de speriată de ce nu ți-ai facut vreun test de sarcină?
Oricum e imposibil, mai ales dacă ți-a venit menstruația.

| georgianaanonim1 explică (pentru Andreeush):

Eu am citit ca se poate sa fii gravida daca ai avut menstruatie, citisem eu tot aici, maine merg sa imi iau un test. desi n am intretinut relatii din ianuarie, iau anticonceptioanele si mi-a venit stopu..sunt ff speriata daca esti mai mare decat mine-18- cred ca stiti ce zic...

| Andreeush a răspuns (pentru georgianaanonim1):

Sunt cazuri rare în care îți vine menstruația atunci când ești însărcinată însă în cazul tău nu cred. Nu prea cred că ești însărcinată.

| georgianaanonim1 explică (pentru Andreeush):

As fii ff recunoscatoarea daca mi ai putea raspunde la mesaj...

| shrink a răspuns:

Wow, n-ai facut sex de 4 luni aproape? aiurea naspa cam nasol

| Stefan_Robert_1990 a răspuns:

Ma nu stiu ce sa zic nu cred ca esti insarcinata la simptomele pe care le-ai descris cel mai naspa e ca s-ar putea sa fii balonata sau se depun niste sunculite pe tine

| georgianaanonim1 explică (pentru Stefan_Robert_1990):

Sunt foarte speriata. daca sunteti barbat imi cer scuze de limbaj, dar am avut menstruatia februarie martie aprilie, si din ianuarie nu am mai intretinut relatii sexuale, tin sa zic ca din decembrie iau si anticonceptionale, dar parca m-am ingrasat asa dintr o data, am o burta, doamne. maine merg sa imi iau un test sa ma linistesc...