| LDCCristi a întrebat:

Mananc o punga de chips.uri in fiecare dimineata. Ce efecte daunatoare imi pot face?

Răspuns Câştigător
| dani9354 a răspuns:

Pai sa ne gandim ce contin chipsurile...Grasimi care pot duce la cresterea colesterolului si la cresteri in greutate atunci cand ficatul nu mai poate metaboliza. Sare din plin care din nou poate produce hipertensiune arteriala. Zaharul care se gaseste in cartof sub forma de amidon si care produce in cantitati mari diabetul zaharat. In plus contin o serie de stabilizatori care evident duc la alte boli. Prin faptul ca sunt crocante ne pot afecta dantura si in plus unele studii au ajuns la concluzia ca produc dependenta. Deci in linii mari iti recomand sa le inlocuiesti cu un fruct!