| Alice001 a întrebat:

Marilyn Monroe nu mai traieste nu e asa? Din ce cauyza a murit?

4 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

O supradoza de medicamente.

| mODIN a răspuns:

A murit prin 1962.Cred ca de supradoza.

Răspuns utilizator avertizat
| HaHaGirl a răspuns:

Nu numai traieste,ea se numea Norma Jean Mortensen.
Autoritatile nu au confirmat nicio teorie misterioasa legata de moartea ei. Explicatia simpla a mortii prin intoxicatie cu barbiturice a inversunat si mai mult fanii. Pe internet au inceput sa circule tot felul de presupuneri: unii sustin ca Marilyn ar fi avut legaturi cu Mafia, ca intreaga sa casa era plina de microfoane si camere video ascunse. Mai mult, se spune ca asasinarea vedetei ar fi fost inregistrata, iar barbatul care supraveghea inregistrarile a murit in circumstante neelucidate. Zvonurile legate de conexiunea dintre moartea lui Marilyn si John F. Kennedy au fost sustinute de afirmatiile vedetei: aceasta repeta constant ca are prieteni in functii foarte importante. O alta teorie sustine ca aceste cunostinte i-ar fi povestit lui Marilyn despre planul de asasinare a lui Kennedy. Actrita ar fi incercat sa il avertizeze, dar a fost ucisa pentru a se evita divulgarea planului. Poate ca toate aceste ipoteze au un sambure de adevar, sau poate ca fanii au incercat sa o readuca permanent in ochii publicului prin aceste legende ce au luat nastere in urma decesului vedetei... in definitiv, si despre Elvis se spune ca inca mai traieste! Nu se stie exact dc a murit,multi sustin ca supradoza,nu are nicio legatura cu drogurile ea avea probleme cu memoria din cauza alcoolului si a marijuanei dar nu a murit de supradoza,cunosc foarte multe ipoteze despre moartea ei pentru ca sunt fotomodel si cand faci asta esti obligata sa stii cine a fost Marilyn Monroe,putini stiu cum se numea de fapt, in plus o ador ca si actrita dar si fotomodel ma iau putin dupa ea, o copiez si chiar imi da +, daca vrei sa stii mai multe despre ea iti pot spune orice, stiu si cu cine a fost casatorita si ce a facut absolut tot.Imi face placere sa vb despre ea.