| wdsasd a întrebat:

Mda. iar vine vacanta, iar voi sta inchis in casa la comp toata ziua.nasol.nu prea mai am cu cine, nu reusesc sa imi fac prieteni potriviti(modesti, amuzanti, dispusi sa se distreze) iar cu ceilalti ce ii mai am prin clasa multi sunt fite si decat sa ies cu aia prin sau pe undeva mai bine stau in casa pentru ca pur si simplu nu ma simt bine in compania lor nu stiu ce am.tot in clasa am amici(foarte cinstiti si modesti), insa care nu vor sa iasa din casa nici in ruptul capului(stau la pc sau se duc pe la tara). alta chestie e ca stau intr-o zona nepopulata de multi copii iar cand ma duc la tara iar ma plictisesc pentru ca e o zona populata de multi cocalari.as vrea asa sa ies sa cunosc da parca e nasol de unu singur sa ma duc la o banca cu multi de varsta mea si sa le zic brusc:-buna numele meu este X vreti sa fiti prietenii mei.de sarbatori iar ma cam plictisesc, tata nu am stau cu mama nu am prieteni de familie cu care sa mai ies la un gratar, nu am unchi matusi veri doar bunici.nasol.m-am gandit ca din septembrie sa ma apuc de sala si apoi de kick boxing, sper sa imi fac acolo niste amici.care este povestea voastra? voi va plictisiti? aveti prieteni cu care sa iesiti?

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Unii cauta prieteni altii nu mai stiu ce scuze sa inveteze ca nu iasa cu ei.Pai e corecta viata?laughing
Nu ma prea omoara sportul prieteniei, nu imi place sa pierd noptile prin cluburi, zilele pe la terase cu prietenele disperate sa agate ceva-cevachatterbox
Decat sa ma duc cu fetele prin parc mai bine ma duc cu cel mai bun prieten la cumparaturioh go on
Pentru la vara nu am cine stie ce planuri.De fapt nici nu imi place sa imi fac planuriwhistling

| Hmmmm a răspuns:

Povestea mea e cam lunga...am avut si eu o perioada in care nu am avut amici decat 2 prieteni, si asta nu pentru ca nu imi placea compania celorlalti ci pur si simplu pentru ca eram prea timida. e frustrant sa stai in vacante si la sf d saptaman in casa fara sa ai nici un prieten cu care sa iesi macar la un suc.
eu acum nu am timp sa ma plictisesc.merg la scoala, am un job si am o gramada d prieteni care nu ma lasa sa dorm nici macar in cursul saptamanii nopti intregilaughingam o gasca d amici nemaipomeniti care mereu vin cu idei sa mergem oriunde fara sa ne pese ca e sf d saptamana sau e cursul saptamanii.iesim la biliard, la suc, la bowling sau prin cluburi chiar si in cursul saptamanii asa ca in ultima peroada am parte d multe nopti nedormite.am ajuns sa nu mai am timp nici macar sa dorm.
povestea cu bunicii e la fel. bunica mea traieste intr-un sat care e plin d tarani care se cred mari si tari asa ca nici eu nu prea merg p acolo.
mi se pare f buna ideea d a face un sport.asa iti vei ocupa o parte din timpul liber si plus d asta sunt sgura ca vei gasi f multi prieteni.succes!

| Bogdana a răspuns:

Mda...se pare ca nu sunt singura in aceasta situatie si eu tot asa mi-e groaza ca vine vara si ma plictisesc, si eu am putine rude, la fel e si de sarbatori...si eu am o preocupare asemanatoare cu ce vrei tu pe viitor sa practici doar ca eu fac arte martiale QWAN KI DO. Poate mai vorbim.winking

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Eu imi petrec vacantele si weekend-urile la tara, da nu am deloc prieteni acolo doar niste cocalari care se dau la mine, totusi, eu nu ii bag in seama si in fiecare zii de dimineata plec de acasa si ma intorc seara ( la tara ) desi nu cunosc pe nimeni ma plimb singura pe acolo, ma duc peste tot, pe toate ulitele si daca mai vad pe cate cineva de varsta mea fac exact cea ce tu ai spus ca e nasol, ma duc la ei si ii iau direct
oricum la vara am trei luni la dispozitie sa imi fac prieteni la greu, inchisa in casa nu stau ca sunt dependenta de companie big grin

| deea4u a răspuns:

Daa si eu ma plictisesc... dar mai incerca sa o ajuti pe mama ta la treburi si vei vedea ca timpul trece mai repede.am foarte multi prieteni si cu fite si fara. dar incerc sa ma integrez...

| DeyCj a răspuns:

Nu prea nici eu dar nici timp momentan deoarece serviciul îmi ocupoă o buna parte din săpămână. Şi când am timp acum cum o venit vara ies foarte mult cu bicicleta, mă duc prin înprejurimi(eu stau în Turda şi mă mai duc vara până în Cheile Turzii de exemplu sau în Cheile Turenilor(sunt cam la maxin 10 Km de oraş)) aşa ca şa îmi mai treacă zilele o dată. Nasol de tine că te vei plictisi dar sigur vei găsi şi prietenii pe care îi cauţi. Şî au am numai 2 prieteni adevăraţi restul sunt prietene şi pot zice că sunt prietene adevărate în sens că te poţi baza pe ele la greu.Baftă

| MonicutZZa a răspuns:

Eu sunt mereu inconjurata de prieteni, dar de fapt sunt singura. Nu am prieteni adevarati, doar tipi si tipe care incearca sa-mi faca rau. Unii imi sunt prieteni doar cand e vorba de o iesire, de o barfa noua sau asa ceva. Altii doar la teme. Uneia i s-a interzis sa vorbeasca cu mine...si culmea, tocmai cea de care am atata nevoie acum...

| claudiea79 a răspuns:

Lumea in ziua de azi nu mai iese. pe vremea lui ceausescu toti aveau prietenii ii invitau la masa. azi au tv prea multe canale si net si mobile. fa-ti si tu profile pe mai multe saiuri spune ca vrei sa iti faci prietenii. descrie cum vrei sa fie respectivi. poate ai noroc. eu asa mi-am facut 2 prietene. mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal, sincer asa sunt si eu, am dat de siteul asta cautand oameni care au nevoie de prieteni, stiu ca poate suna ciudat, dar prieteni nu prea am care ii am sunt falsi, mi-as dori sa am cu cine iesi peafar, sunt o fire indrazneata, comunicativa si glumeata, care vrea sa ma cunoasca idul meu este d3ny_justme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal,sincer asa sunt si eu,am dat de siteul asta cautand oameni care au nevoie de prieteni,stiu ca poate suna ciudat,dar prieteni nu prea am care ii am sunt falsi,mi-as dori sa am cu cine iesi peafar,sunt o fire indrazneata,comunicativa si glumeata,care vrea sa ma cunoasca idul meu este d3ny_justme

| 克里斯提 a răspuns:

Lafel aici, poate ca suntem diferiti de ceilalti de cocalarii infecti care ii intalnesti peste tot si de aceea nu suntem acceptati si uite asa sfarsim fara prieteni dar pana la urma poate gasim si noi pe cineva nu laughing? Pana atunci trebuie sa facem altceva sa ne ocupe timpul

| khristi23 a răspuns:

La mine ii aceeasi poveste! lol