| Koody5 a întrebat:

Mdah...problema foarte mare pentru mine! La mine in clasa, am o foarte buna prietena pe care o cunosc din clasa a 2 - a. Nu ii voi da numele, dar voi spune problema ei si a mea.

Azi, la ora de sport, mi-a zis un mic secret: vrea sa se apuce de fumat. Eu, socata, am intrebat-o de ce. Ea a zis ca nu mai suporta : "Sunt prea grasa fata!". In legatura cu kilogramele, ea are 47 - 48. Eu am incercat sa-i spun ca nu e bine sa fumezi, dar ea tot imi zice "Nu imi pasa! Toate prietenele mele fumeaza, sunt slabe si vreau si eu". Am nevoie de un psiholog pentru ca habar nu am ce sa-i mai spun: nu ma asculta! DELOC!

Ea arata foarte bine (nu vreau sa-i fac publicitate laughing ), e slaba dar nu ma asculta. Cateva sfaturi RAPIDE va rog si luati in serios chestia asta, chiar e foarte nasolcrying! Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Pai poti sa-i spui in felul urmator si eu am fumat si stiu ce spun:tigarile nu ajuta la nimic, daca o sa ai bani pentru primele 5 pachete pentru urmatoarele nu stiu de unde va face rost, ele nu slabesc si doar mentin greutatea, exista multe alte variante pentru a scapa de kilogramele in plus, sa faca sport de exemplu, va intalniti amandoua si mergeti si alergati, ori sa manance dupa un program format de ea, fara paine, dulciuri si prajeli, ori sa bea ceaiuri naturiste de slabit. Exista o groaza de solutii mult mult mai bune decat tigara care nu aduce nici un lucru bun in viata unui om.

| Bessame a răspuns:

Spune-i ca daca toate piztipoancele isi fumeaza prostia nu inseamna ca si ea! si ca in viata cine te place te place pentru ca esti unica nu pentru caa vrei sa fi ca toate! Ssi isi strica sanatatea! Tigariile nu slabesc intotdeauna depinde organizm si fereasca d-zeu sa se imbolnaveasca s-au ceva si apoi va fi nevoita sa renunte la tigari,, se va ingrasa dulblu! dar nu e neaparatt singur ca cica va slabi! Si ar trebuui sa gandeasca putin matur cu capul pe umerii,, nu sa faca ce fac si celelalte cu siguranta ele vor fi satisfacute ca si-au atins scopul sa mai aduca o fata pe drumul lor asa zis'''bun'''! Trebuie sa dea dovada ca e mandra asa cum e! ca se place si nu are nevoie de ce fac altele pentru a se simtii frumoasa! ar putea sa se apuce de ceva s port spune-i ca o ajuti ca vei face alaturi de ea 20 de min pe zi 3 zile pe saptamna! si propune-i asta sa fie secretul vostru! lasati din painea alba folositi cea neagra renuntai la dulciuri doar putin! si... e ceva sanatos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu slabesti daca fumezi