| foreverm a întrebat:

Mergeam azi cu tramvaiul si am vazut un cuplu uitandu-se insistent la mine. Apoi m-am uitat langa cuplu si am vazut alt moshneag care se uita insistent. insa nu se uitau cu admiratie, se uitau intr-un mod obraznic care m-a scos din sarite. Apoi am inceput sa ma uit si eu fix la moshneag (ca el era mai insistent, aia 2 erau ocupati cu 'linsul') si pana la urma a renuntat a se mai uita (deh, am antrenament).
De ce *** sunt unii oameni asa de prosti si nu isi vad de treaba?

4 răspunsuri:
| xCarolina a răspuns:

Daca esti sigur/a ca n-a fost ceva in neregula cu aspectul tau, gandeste-te si la posibilitatea ca ei sa nu isi fi dat seama.In aiureala mea, mi s-a intamplat chiar sa realizez ca ma uitam foarte insistent la o anumita persoana fara sa vreau. Poate se gandeau la altceva, poate sunt pur si simplu needucati.Incearca sa nu bagi de seama.

| FoxWitch46 a răspuns:

Stiu cum e ca si eu intr-o vreme mergeam pe strada si se holbau oamenii la mine (am crezut ca sunt paranoica), dar intr-o zi mergeam cu o prietena pe strada si a spus si ea acelasi lucru.ca oamenii se uita cam urat la noi.Sincer,am inceput sa fac si eu ca tine, sa ma uit la ei urat si apoi nu se mai uitau.nu stiu ce-i cu oamenii astia serios.mi s-a intampalt de multe ori.

| foreverm explică:

Sunt rautaciosi, eu alta explicatie nu gasesc.

| foreverm explică:

Am inteles ca in China e considerat un gest nepoliticos daca te uiti insistent la cineva. Cred ca generatia noastra e una de degenerati si retardati.